Microsoft zaferinin ardından FTC karara itiraz edeceğini duyurdu

Geçtiğimiz gün Microsoft lehine sonuçlanan Microsoft ve FTC davasından sadece bir gün sonra FTC tarafından karara itiraz geldi. 69 milyar dolarlık anlaşmanın “rekabet ortamının zarar göreceği” sebebiyle engellenmesinin gerektiğini savunan FTC, mahkemenin oldukça net şekilde açıkladığı karara rağmen çabalarında ısrarcı.

FTC böylece mahkemeyi anlaşmanın tehlikeli olacağına dair bir kez daha ikna etme şansı bulacak. Ancak 14 Temmuz’da süresi dolacak olan yasakla birlikte bu anlaşma sonuçlandırılabilir ve hafta sonu konu nihayet kapanabilir. Microsoft başkanı Brad Smith, yaptığı açıklamada “Bölge Mahkemesi tarafından verilen karar çok açık bir şekilde söz konusu anlaşmanın tüketiciler ve rekabetçiler için olumlu olduğunu ifade ediyor. FTC’nin bu kadar zayıf bir iddia üzerinde ısrarcı davranması bizim için hayal kırıklığı. Bu konuda gösterdikleri çabalara karşı durmaya devam edeceğiz.” dedi.

Amerika’daki kararın ardından Birleşik Krallık’taki legal süreç de benzer bir görüşle duraklatılmıştı. FTC tarafından gelecek olan itiraz her ne kadar incelenmek durumunda olsa da geçtiğimiz gün gelen mahkeme kararı anlaşmanın önündeki çok önemli bir engeli ortadan kaldırıyor. 

PAYLAŞ

İlgili İçerikler