Watch Dogs’un sinema filminin çekimleri nihayet başladı!

Ubisoft’un Watch Dogs serisi favori oyunlarımdan birisi olmadı hiçbir zaman. Başına oturmakta ne kadar zorluk çektiysem, başından kalkmak için bahaneler yaratmak konusunda da o kadar başarılıydım. Diğer taraftan serinin fan kitlesinin ne kadar sağlam olduğuna vaktiyle LEVEL’a gelen poster taleplerinden aşinayım.

Sözün kısası, Watch Dogs’un filminin çekilecek olması her zaman önemli bir haberdir oyun dünyası için. Gelgelelim, filmin ilk söylentileri çıkalı kaç sene oldu? On seneye yakındır herhalde.

Haliyle, biz filmi unutmuştuk ancak Ubisoft‘tan gelen aşağıdaki tweet, çekimlerin nihayet başladığını müjdelemekte.

Bu yılın başlarında Deadline, filmin senaryosunu bir Netflix yapımı olan Oxygen‘in senaristi Christie LeBlanc‘ın yazdığını, yönetmen koltuğunda ise Mathieu Turi‘nin bulunma ihtimalini yazmıştı. Ayrı zamanda başrol için düşünülen aktrisin de Sophie Wilde olduğunu öğrenmiştik. Ubisoft’un paylaştığı tweet de yönetmen koltuğunda Turi’nin olduğunu doğruluyor.

Ubisoft şimdiye kadar hikaye konusunda sel verip sır vermediğinden, filmin konusunu oyunlardan alıp almayacağını bilmiyoruz. Haliyle, alternatif bir hikaye akışının tercih edilmiş olması da hiç uzak bir olasılık değil.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler