Nintendo Switch 2 söylentileri artıyor

Son dönemde Nintendo Switch 2 ile alakalı çok sık bir şekilde yeni söylentiler ortaya çıkıyor. Bu kez Microsoft ile FTC arasındaki davada mahkeme dosyalarında karşılaşılan bir bilgi sebebiyle yeni bir söylenti karşımıza çıktı. Paragraflardan birinde Microsoft’un neden PlayStation’ın aksine Nintendo’nun satış performanslarını takip etmediği tartışılırken firma, bir noktada Switch’in ikinci versiyonunun gelmekte olduğunu öne sürdü.

Nintendo Switch “hayat döngüsünün sonuna yaklaşıyor”

Dokümanda yer verilen iddiada Switch’in 3 yıl önce piyasaya sürüldüğünü ve Nintendo’nun bir sonraki Switch versiyonunu önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmelerini beklediklerini ifade etti. PlayStation 5 ve Xbox Series X/S ikilisinin konsol hayat döngüsü itibariyle çok farklı bir pozisyonda olduklarını söyleyen firma, söylentilerin fitilini ateşlemiş oldu.

Bu söylem aynı zamanda Ubisoft gibi firmaların da daha önce benzer yöndeki beyanlarıyla paralel görünüyor. Bununla beraber Nintendo başkanlarından Doug Bowser da daha önce Switch’in “birkaç yıl ömrü kaldığını” ifade etmişti. Bowser, daha önce Shuntaro Furukawa’nın paylaştığı beyanlara atıfta bulunarak artık Nintendo Switch ile henüz keşfedilmemiş bölgelere adım atmak üzere olduklarını belirtti. Talebin halen yüksek olduğunu belirten Bowser, geleceğe dair herhangi bir konsol ya da cihaz duyurusu olmamakla beraber Switch üzerinde bir hayli kararlı olduklarını söyledi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler