Epic Games Store 14 Temmuz haftanın ücretsiz oyunları belli oldu

Epic Games Store, artık alıştığımız üzere bir sonraki haftanın ücretsiz oyunlarını duyurdu. An itibariyle 20 Temmuz tarihine kadar ücretsiz olarak sunulan Train Valley 2, yerini önümüzdeki hafta The Elder Scrolls Online ve Murder by Numbers’a bırakacak. Bu iki oyun, 27 Temmuz tarihine kadar ücretsiz olarak oyunculara sunulacak. Geçtiğimiz hafta ise oyuncular Grime’ı ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleme fırsatı bulmuşlardı.

Train Valley 2 ile oyuncular bir demiryolu ağı örerek bu ağın olabilecek en iyi şekilde işlemesi için çalışıyorlar. İlk oyuna göre çok daha geniş çaplı ve detaylı demiryolu ağları oluşturma imkanı sunan Train Valley 2, eğer türü seviyorsanız sizi bir hayli oyalayabilir. Şu an Epic Games Store üzerinde ücretsiz olan oyunun Steam platformundaki fiyatı ise 115TL.

Epic Games Store oyuncuları sevindirmeye devam ediyor

Epic Games, geçtiğimiz yıl oyunculara 99 ücretsiz oyun verdi (2021’de bu sayı 89 idi). Epic tarafından yapılan bilgilendirmeye göre bu oyunların toplam değeri 2.240 dolardı ve kullanıcılar 700 milyondan fazla ücretsiz oyun indirdiler (2021’de bu sayı 765 milyondu). Firma, yaptığı duyuruda oyuncuların gelecekte daha fazla “yüksek profilli Epic Games Store’a özel oyun” görmeyi bekleyebileceklerini ifade etti.

Öte yandan firmanın uzun zamandır amiral gemisi konumundaki oyunu Fortnite için de Haziran ayında Chapter 4 Season 3: Wilds içeriği oyunculara sunuldu. Bu içerikte adanın merkezinde yaşanan çökme ile geniş ve gizli bir kadim orman ortaya çıkıyor. Bu ormanda hem çeşitli tehlikeler, hem de birbirinden heyecan verici yeni detaylar oyuncuları bekliyor. Sadece adadaki değişikliklerle sınırlı kalmayan yeni sezonda termal görüş imkanı bulunan nişancı tüfeği Thermal DMR, sarmaşıklarda oradan oraya uçarken kullanabileceğiniz FlapJack Rifle, ve adının bile rakiplerinizi titretmeye yeteceği Cybertron Cannon bulunuyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler