Respawn Entertainment, yeni bir Star Wars Jedi oyunu üzerinde çalışıyor

Electronic Arts stüdyolarından Respawn Entertainment, söylentilere göre yeni bir Star Wars Jedi oyunu üzerinde çalışıyor. Bazı iş ilanlarında stüdyonun oyun yazarı ve tecrübeli bir VFX sanatçısı aradığı görüldü. VFX sanatçısı ilanında Unreal Engine 5 tecrübesinin önemli olduğunun vurgulanması dikkat çekti. 

Star Wars Jedi Survivor yakın zamanda piyasaya sürülmeden önce serinin başında bulunan Stig Asmussen, yaptığı bir açıklamada bu oyunu bir üçleme olarak ortaya koymayı istediğini belirtmişti. IGN’e verdiği röportajda konuşan Asmussen, serideki üçüncü oyunun motor değişikliği için gayet olası bir nokta olduğunu da gizlemedi.

Star Wars Jedi serisi her zaman üçleme olarak düşünülmüş

2019’da piyasaya sürülen ilk oyun Star Wars Jedi: Fallen Order idi. Bu oyunda geçen hikayenin beş yıl sonrasını konu alan Star Wars Jedi: Survivor da hayatta kalan son Jedi Şövalyeleri’nden biri olan Cal Kestis’in hikayesini konu alıyor. Oyunu geliştirirlerken zaman çizgisine her şeyin oturtulması ve oyunda yaşanacak olayların belli bir çerçeveye yerleştirilmesi açısından net bir hedefleri olduğunu belirten Asmussen, seriyi bir üçleme olarak görmek istediklerini açıkça ifade etti.

Oyunun çıkış dönemine yakın zamanda geçirdiği altı haftalık gecikme süresine rağmen ikinci oyun bazı ciddi hatalara ve performans sorunlarına sahipti. Ancak yine de oyunun puanları gayet makul çizgide seyretti ve Respawn da bu sorunları önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan yamalarla düzelteceğini taahhüt etti. Respawn aynı zamanda iki Star Wars oyunu üzerinde daha çalışıyor. Şimdilik bu oyunlardan birinin FPS, diğerinin ise strateji türünde olduğu biliniyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler