Diablo 4 sezonları için Rebirth özelliği tartışılıyor

Diablo 4 oyuncuları bir süredir ilk sezonun başlamasını heyecanla bekliyorlar. Season of the Malignant (Habisler Sezonu) adı verilen bu sezonla ilgili tartışmalar süredursun, toplulukta halen haftalar önce duyurulan “yeni sezon, yeni karakter” konusunun tartışmaları sürüyor. Bazı oyuncular duruma alışkın olsa da diğerleri her sezon sıfırdan bir karakterle oynayarak “vakit kaybetmek” istemiyorlar. 

Bu durum akıllara Diablo 3’te kullanılabilen “Rebirth” seçeneğini getirdi. Sezon dışı karakterleri sezon karakterlerine dönüştüren bu özellik, bazı kurallara ve kısıtlamalara sahip. Bu özelliği kullanarak sezon dışı bir karakteri tekrar birinci seviyeye döndürüyorsunuz ve eşyaları posta kutunuza 30 gün içerisinde almanız koşuluyla gönderiliyor. Bu eşyalar yine sezon dışı karakterlerinizin deposunda kalıyor. Rebirth özelliğiyle sezona dahil ettiğiniz karakteriniz ise ismini ve oyun süresini koruyarak sıfırdan sezon macerasına başlayabiliyor. Özünde mekanik olarak bir etkisi olmayan Rebirth özelliğini çok sevdiğiniz karakterleriniz için kullanarak ilerleyen sezonlarda bu karakterle oynayabilirsiniz.

Diablo 4 için de bu özellik geliştirici ekibin radarında

An itibariyle Diablo 4 için bu özelliğe dair bir duyuru ya da yorum gelmiş değil, ancak Adam Fletcher tarafından paylaşılan tweette geliştiricilerin topluluktaki talepleri duyduğu belirtiliyor. Önümüzdeki sezonlarda bu özellik oyuna eklenebilir, ancak oyuncuların ne kadarlık bir bölümü böyle bir değişiklikle tatmin olur o ayrı bir tartışma konusu. An itibariyle sadece hikaye süreci, keşfedilen bölgeler ve Altars of Lilith süreci sezonlar arasında aktarılabiliyor. Birinci sezon 20 Temmuz’da başlayacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler