Ritim tabanlı Hack’n’Slay Beat Slayer yayınlandı

ByteRockers’ Games’in yeni hack’n’slay oyunu Beat Slayer, geçtiğimiz gün Steam’de yayınlandı. Berlin merkezli geliştirme stüdyosu, roguelite ile ritim oyununu birleştiriyor ve aksiyon, büyüleyici ses ve heyecan verici anlatının olağanüstü bir karışımını sunuyor.

90’ların distopik Berlin’inde oyuncular mücadeleye atılıyor ve müziğin ritmiyle robot ordularına karşı savaşıyor. Ritmi kaçıranlar hızla üsse geri gönderileceğinden, müzik oyunun merkezinde yer alıyor ve oynanışta merkezi bir rol oynuyor. Beat Slayer’ı Türkiye özel fiyatlandırması ile Steam’den 10.49$’a satın alabilirsiniz. 11 Nisan’a kadar %10 çıkış indirimi bulunan oyunun indirimli fiyatı ise 9.44$. Yapımın çıkış fragmanına aşağıdan bakabilirsiniz:

Oyuncular müziği seven mucit Mia rolüne bürünüyor ve eski müzisyen Dietrich’in şeytani entrikalarını durdurmaya çalışırken Berlin sokaklarındaki maceralarında ona eşlik ediyor. Tekdüze müziğiyle tüm Berlin’in beynini yıkayan Dietrich, şimdi de robotlarının yardımıyla kalan son müzikal direnişi de yok etmeye çalışıyor. Beat Slayer’ın müziği sadece hikayenin merkezi bir yönü değil, aynı zamanda oynanışı da yönlendiriyor.

Wallbang Gaming Network
Ritim tabanlı Hack'n'Slay Beat Slayer yayınlandı 2

Mia’nın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmanın tek yolu bu olduğundan, saldırılar ritme uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Müziği duymakta ya da zamana ayak uydurmakta zorlananlar için Beat Slayer, herkesin ritmin tadını çıkarabilmesi için çeşitli ritim yardımı özellikleri de sunuyor. Beat Slayer’ın oynanışını benzersiz kılan heyecan verici müzikler, Live Score Berlin girişiminin bir parçası olarak Babelsberg Film Orkestrası ile işbirliği içinde oluşturuldu.

Beat Slayer’da şunları bulmak mümkün:

  • Berlin sokaklarını fethedin – Berlin’in distopik sokaklarında dev robot patronlara karşı savaşlardan çok sayıda küçük ama daha az tehlikeli olmayan çatışmalara kadar deneyimleyecek çok şey var.
  • Ritmik saldırı – Robotlar Mia’nın kıvrak zekâsını yalnızca o ritim tutturduğunda hissediyor. Müzikle yapılan her darbe daha güçlüdür ve ritmi koruduğu sürece ona bonuslar verir.
  • Hızlı ayaklar – Oyuncular savaşta Mia’nın hangi hareketlerini kullanmak istediklerine yıldırım hızıyla karar verebilmelidir. Bir saldırıdan kaçınmak için hızlı bir atılım, bir rakibi ortadan kaldırmak için hızlı bir yumruk kombosu veya savaş alanını temizlemek için bir Ultimate.
  • Kişiselleştirilmiş Koreo – Çok sayıda roguelite öğesi ve çeşitli oynanabilir silahlarla oyuncular kendi oyun tarzlarını seçebilirler.
  • Hiçbir Dans Diğerine Benzemez – Klasik Roguelite tarzında, oyuncular her maceradan önce ve macera sırasında Berlin sokaklarında ve yeraltında güçlendiriciler bulabilirler. Kalıcı yükseltmelerden farklı silahlara ve hatta üsteki özel güçlendirici smoothie’lerin yanı sıra ateş, elektrik veya virüsler gibi çok sayıda silah yükseltmesi, her koşunun benzersiz olacağını garanti eder.

Beat Slayer, Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı tarafından Alman Oyun Fonu Hibesi ile desteklenmiştir.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler