Genshin Impact 2024’te Astra Carnival: Prens Kupasının yeni sezonunu düzenleyecek

HoYoverse bugün Astra Carnival: Prens Kupasının yeni sezonunun 2024 yılında güncellenmiş bir yarışma sistemiyle birlikte geleceğini duyurdu. Oyuncular ilk defa Atlantik ve Pasifik Bölge Turnuvaları diye ikiye ayrılacak, çok daha geniş bir bölgeden diğer üstün oyuncularla karşılaşacak, şampiyonluk unvanı ve her bir bölge için toplamda 60.000 USD’lik ödül havuzu için mücadele edecek. Wild Card yarışmalarının kaydı bugün başladı, yeni sezonda yarışmak ve 160 Köken Taşı ile özel bir kart deseni dahil diğer bonus ödüllerini kazanmak isteyen oyuncular için bu son şans!

En İyi 32’den bölgesel turnuvaların finaline kadar her bir düello gelecek yeni sezonda yayınlanacak. Genshin Impact hayranları, oyuncuları ve tüm Dehanın Yakarışı severleri X, YouTube, Twitch ve TikTok’ta @AstraCarnival üzerinden; Twitch’te @GenshinImpactOfficial ve TikTok’ta @genshinimpact_en üzerinden düellocuları izleyebilecekler.

Teyvat’ın en popüler kart düello oyunu olan Dehanın Yakarışı, ilk olarak Aralık 2022’de yeni bir oyun modu olarak Genshin Impact’te tanıtıldı. 2023’te farklı bölgelerdeki oyuncular için farklı türlerde yarışmalar getirildi. Bu yarışmalar arasında resmi turnuva “Astra Carnival: Prens Kupası” ile topluluk turnuvası “Kedi Kuyruğu Buluşması” da yer alıyor. Bu seneki Prens Kupası: PASİFİK ile Prens Kupası: ATLANTİK’in katılımcıları, önceki “Kedi Kuyruğu Buluşması”ndaki En İyi 24 oyuncu ile Wild Card yarışmalarında belirlenecek olan 8 yerden oluşacak.

Wild Card yarışmaları, “Kedi Kuyruğu Buluşması”nı kaçıranlar adına bu sezonki Prens Kupasına katılmak için son şans! Bu yarışmalar 26 – 28 Nisan’da Atlantik Bölgesinde, 17-19 Mayıs’ta Pasifik Bölgesinde düzenlenecektir. Tüm katılımcılar ilk düellolarını tamamladıklarında 160 Köken Taşı kazanacaktır, ilk Bo3 yarışmasını kazanabilenler ise özel bir oyun içi kart deseni alacaktır! Kayıtlar 15 Nisan 23:59:59 (UTC+8) tarihine kadar buradan yapılabilir.

Prens Kupasına katılmaya hak kazanan oyuncular belirlendikten sonra, bu oyuncular bölgelerinin şampiyonu olmak üzere Normal Sezon (En İyi 32) ile Turnuva Aşamasına (En İyi 8) başlarlar. Normal Sezonda En İyi 32 düellocu rastgele 4 gruba ayrılır ve bunun sonunda En İyi 8 oyuncuya karar verilir. Turnuva Aşamasında ise bu En İyi 8 oyuncu, Bo5 çifte eleme düellolarında yüz yüze yarışırlar ve en son geriye kalan 2 oyuncu final şampiyonluğu ve 16.000 USD için Bo7’de yarışırlar.

  • Normal Sezon (En İyi 32): Mayıs – Haziran (Atlantik), Haziran – Temmuz (Pasifik)
  • Turnuva Aşaması (En İyi 8): Temmuz (Atlantik), Ağustos (Pasifik)

Mayıs ayından itibaren Astra Carnival: Prens Kupası canlı yayınları X, YouTube, Twitch ve TikTok’ta @AstraCarnival üzerinden; Twitch’te @GenshinImpactOfficial ve TikTok’ta @genshinimpact_en üzerinden izlenebilir. Daha fazla bilgi için lütfen resmi Astra Carnival internet sitesini ziyaret et:
https://act.hoyoverse.com/ys/event/astracarnival/index.html?lang=en-us#/newsDetail/122982

PAYLAŞ

İlgili İçerikler