Square Enix, diğer eski oyunları da remaster sürecinden geçirebilir

Yakın zamanda hissedarlar toplantısı gerçekleştiren Square Enix yönetimine bu toplantıda son dönemde karşılaşılan Final Fantasy Pixel Remaster başarısının ardından daha eski yapımların da benzer bir süreçten geçip geçmeyeceği soruldu. Yönetimin yanıtıysa yeni oyunlar hakkında doğrudan bilgi vermeyecek olmakla birlikte firma içerisinde çeşitli fikirlerin düşünüldüğü ve ilerleyen zamanlarda bunlarla ilgili çeşitli duyuruların yapılacağı yönündeydi.

Toplantıda yönetime sorulan bir diğer soru ise piyasaya sürülen Square Enix yapımlarının aralarının neden rakip firmalardan gelen benzer oyunlara göre çok daha uzun sürelerle açık durumda olduğuyla ilgiliydi. Ayrıca önümüzdeki süreçte planlanan büyük oyunların çıkış tarihleriyle ilgili düşünceleri de soruldu. 

Square Enix uzun vadeli düşünüyor

Bu soruya da direkt bir yanıt vermeyen yönetim kurulu, dahili gelişim organizasyonunu güçlendirmenin son dönemde yükselen büyük oyun geliştirme zorluklarını aşmakta faydalı olacağını düşündüklerini ve buradaki avantajlardan birinin de geliştirme süreleri açısından görülen olumlu etkiler olduğunu, bu alandaki gelişmelerin sadece büyük oyunlar için değil ayrıca yeni IPler için de faydalı olacağı görüşünde olduklarını ifade etti.

2023 yılında bugüne kadar Square Enix tarafından Forspoken, Theatrhythm Final bar Line, Octopath Traveler 1, Paranormalsight: The Seven Mysteries of Honjo ve Final Fantasy 16 oyunları piyasaya sürüldü. Önümüzdeki süreçte ise Dragon Quest: The Adventure of Dai – Infinity Strash, Final Fantasy 7 Remake trilogy, Final Fantasy 7 Rebirth gibi yapımlar var.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler