Team Fortress 2 için büyük bir yaz güncellemesi geldi

Team Fortress 2, bir süredir oyuncuların isyanıyla birlikte Valve’in dikkatini çekmeyi başarmıştı. En son gelinen noktada Valve, oyuna tekrar gereken ilgiyi göstereceğini belirtmiş ve ayrıca topluluğa ileriye dönük olarak içeriklere katkıda bulunabilmeleri için ihtiyaçları olan araçları sunmuştu. Yaz mevsiminde oyuna güzel bir güncelleme getireceğini vadeden Valve, sonunda bu sözünü yerine getirdi.

Bahsedildiği üzere bu güncellemede oyuna dahil edilen içerikleri Team Fortress 2 topluluğunun üyeleri üretti. Açıkçası Valve için de oldukça akıllıca bir hamle olduğunu kabul etmek gerek. 16 yıllık bir oyuna nefis bir güncelleme geliyor ve bunun için neredeyse çoğu işi oyuncular yapıyor. Mutlaka bu proje üzerinde çalışan belli başlı ekipleri olsa da tamamıyla geliştirici tarafından ortaya konan bir güncelleme ile karşılaştırıldığında içerik yükünün onların sırtında olmaması mutlaka önemli bir fark yaratacaktır.

Taze bir Team Fortress 2 deneyimi yolda

Güncellemede toplam 14 harita bulunuyor. Tamamı topluluk tarafından yapılan bu haritaların listesi Sharkbay, Rotunda, Phoenix, Cashworks, Venice, Reckoner, Sulfur, Hardwood, Pelican Peak, Selbyen, VSH Tiny Rock, VSH Distillery, VSH Skirmish, ve VSH Nucleus  şeklinde. Öte yandan Summer 2023 Cosmetic Case ile yine topluluk tarafından tasarlanan 25 yeni kozmetik eşyası da oyunculara sunuluyor. Mağazada da birçok farklı kozmetik eşya bulunuyor.

Valve her ne kadar içerikleri oyuncuların yardımıyla oyuna dahil etse de gelen güncelleme aynı zamanda bir dizi hata düzeltme ve iyileştirmeyi de beraberinde getiriyor. Bu noktada tabii ki verilen emek Valve’e ait. Yaz etkinliği 15 Eylül tarihine kadar sürecek, eğer oyunun hayranıysanız güzel bir yaz mevsimi geçireceğiniz kesin gibi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler