Tears of the Kingdom satışları Mayıs ayına damga vurdu

Yakın zamanda ortaya çıkan raporlara göre Circana’da analist olarak görev yapan Mat Piscatella, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom satışlarının Mayıs ayında oldukça yüksek olduğunu ifade etti. Üstelik bu satışlar sadece oyun tarafında değil hem donanım, hem yazılım, hem de aksesuar segmentlerinde etkili oldular.

Nintendo doğrudan dijital satış verileri sağlamasa da oyunun kutulu satışları baz alınarak bakıldığında bu yılın en çok satan oyunu Hogwarts Legacy’den hemen sonra geldiği görülebiliyor. Öte yandan bir süredir sessiz kalan Hogwarts Legacy de Mayıs ayının erken günlerinde PlayStation 4 ve Xbox One platformları için gerçekleştirdiği çıkışla birlikte altıncı sıradan ikinci sıraya yükseldi.

tears of the kingdom
Tears of the Kingdom satışları Mayıs ayına damga vurdu 2

Tears of the Kingdom piyasaya başarılı bir giriş yaptı

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Mayıs ayında en çok satan 20 oyun arasındaki tek yeni isimdi. Ondan önceki oyun olan The Legend of Zelda. Breath of the Wild ise Nisan ayında bulunduğu 28. sıradan 13. sıraya yükseldi.

Circana’dan gelen diğer bilgilere göre geçtiğimiz Mayıs ayında donanım harcamaları 338 milyon dolar olarak hesaplanmış. Bu kategorideki en yüklü miktarı gören Mayıs ayı ise 2008 yılında 427 milyon dolara ulaşmış. Son olarak Switch aylık bazda geçtiğimiz ayın hem birim hem de dolar bazında en yüksek satış rakamına sahip platform olurken yıllık bazda bu grafikleri halen PlayStation 5 önde götürüyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler