Atomic Heart için ilk DLC duyuruldu

Atomic Heart, bu yılın en ilginç ve kendine has oyunlarından biri olarak akıllara kazındı. Oldukça özgün bir atmosfere ve hikaye anlatımına sahip olan bu yapımda Sovyet teması da oldukça öne çıkıyordu. Tabii bir de bu oyunla özdeşleşmiş şekilde hatırlayacağımız “çılgın” buzdolabı Nora vardı ki internette sayısız eğlenceli muhabbetin merkezine yerleşmesi kaçınılmazdı. Geliştirici Mundfish, oyuncuların Nora’ya gösterdiği ilgiyi fark etmiş olacak ki ilk DLC için onun hikayesini konu alacaklarını duyurdular.

Atomic Heart için gelen ilk DLC’nin ismi ise Annihilation Instincts olacak. Tahminlere göre bu isim kendi başına ortadan kaybolan bir yapay zekaya işaret ediyor ve hikaye itibariyle oyunun sonunu takiben Nora ile ilgili gerçekleri keşfedeceğimiz bir macera bizleri bekliyor olacak. Mekan olarak ise Mendeleev Complex ve çevresindeki bataklıklara gideceğiz gibi görünüyor.

Yayınlanan tanıtım videosunda yeni bir düşman olarak ister bağımsız ister birlikte çalışabilen ve form değiştirebilen küreler görüyoruz. Bu küreler yer yer Nora’nın kontrolü altında gibi görünüyorlar. Anlaşılan o ki Mundfish bize sadece Nora ile daha çok vakit geçirme fırsatı vermekle kalmıyor, bir de onu üstümüze salıyor. Gerçekten oyuncuları çok iyi okudukları ortada.

Atomic Heart sadece Nora’dan ibaret değil

DLC’de ayrıca iki yeni silah ve bir tekno-eldiven bulunuyor. Bu eldiven sayesinde kazanacağımız Techno-Stasis becerisiyle zamanı manipule etme, yavaşlatma ve düşmanları dondurma gibi imkanlara kavuşuyor olacağız. Ayrıca DLC’ye kadar geçecek olan süreyi de boş bırakmamak adına geliştirici firma oyuna New Game Plus modunu ücretsiz olarak ekledi. 

2 Ağustos tarihinde piyasaya çıkacak olan Annihilation Instincts adlı DLC’ye kadar biraz beklememiz gerekecek, sonra muhtemelen yine oyunun ilk çıktığı dönemde olduğu gibi oyuncular Nora’ya olan “hayranlıklarını” her yerde paylaşacaklar.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler