Tencent, Techland’daki çoğunluk hisselerini satın alacak

Tencent, Techland şirketinin çoğunluk hissedarı olmak üzere olduğunu açıkladı. Polonyalı stüdyo, fikir mülkiyetinin yanı sıra yaratıcı özgürlüğünün mülkiyetini de elinde tutacak. Muhtemelen Dying Light serisi de buna dahil.

Bu olay Tencent’in oyun stüdyosuna ilk yatırımı değil. Son yıllarda şirket, Sumo Digital, Inflexion ve Turtle Rock Stüdyosu’nun yanı sıra Wakeup Interactive ve Tequila Works’teki çoğunluk hisselerini satın aldı. Ayrıca şirket kendi içinde Level Infinite markası altında birkaç oyun geliştiriyor.

“Techland’ın bir sonraki bölümü ve önündeki yol” yazısı altında satın alınmayı duyuran Techland’ın kurucusu ve CEO’su Pawel Marchewka şu sözleri söyledi “Tencent ile birlikte çalışarak, oyunlarımızdaki vizyonun uygulanmasında tam hızla ilerlememize yardımcı olacak. Halihazırda dünyanın en iyi video oyun şirketlerinden bazılarıyla ortaklık kurmuş ve onların işlerini yapma biçimlerine saygı duyarak yeni zirvelere ulaşmalarına yardımcı olan bir müttefik seçtik” dedi ve sözlerinin sonuna CEO olarak kalacağını da ekledi.

Marchewka, Techland’ın şu anda yeni bir isimsiz fantezi açık dünya aksiyon RPG’nin şimdiden özel bir şey olacak şekilde şekillendiğini, buradaki amaçlarının neredeyse on yıldaki ilk yeni IP’lerinin beklentilerinin karşılayacağından emin olmak olduğunu da söyledi. Ayrıca, geliştiricinin Dying Light’ı “çok sayıda şaşırtıcı macerayla ve solo, çevrimiçi modlarla sınırlarını tamamen yeni bir düzeye taşıyarak, nihai zombi oyunu deneyimine dönüştürme” hayalleri olduğunu da sözlerine ekledi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler