World of Warcraft Classic için Hardcore sunucuları açılıyor

Yaklaşık 20 yılın ardından World of Warcraft ekibi adrenalin isteyen oyuncularına yönelik olarak World of Warcraft Classic için “Hardcore” sunucularını açıyor. Adından tahmin edebileceğiniz üzere Hardcore sunucularda oynadığınız karakterler bir kez öldüğünde o karakterlerle tekrar oynayamıyorsunuz. Ölen karakteriniz ise World of Warcraft dünyasında sonsuza kadar bir hayalet olarak kalıyor veya dilerseniz World of Warcraft Classic sunucularına kolaylıkla karakterinizi transfer edebiliyorsunuz.

PTR sunucularında deneyimleme şansı edinebileceğiniz World of Warcraft Classic Hardcore modunda bazı değişiklikler olacağı belirtiliyor. Oyunun Hardcore modu için uyumlu hale gelmesini sağlayan bu değişiklikler kısaca sıralanmış. Önemli değişiklikler arasında tüm Hardcore sunucuların PvE odaklı olacağı ve PvP’nin sadece iki taraf için de onay alınan durumda gerçekleşmesi, PvP ya da ölüm gerektiren görevlerin değişmesi, diriltme büyülerinin ve eşyalarının çalışmaması, yaratıkların spawn noktalarından sadece belli bir mesafe uzağa çekilebilmesi, Paladin sınıfının Divine Shield veya Blessing of Protection esnasında Hearthstone kullanamaması, bağlantı kopması sırasında karakterlerin oyundan daha hızlı çıkarılması gibi maddeler mevcut. 

Hardcore World of Warcraft düelloları bir başka!

World of Warcraft Classic Hardcore sunucularında PvP tutkunları da unutulmamış, karşılıklı onay durumunda ölümüne bir düello yapılabilecek ve kazanan taraf kaybeden tarafın kulağını alabilecek. Buradaki Diablo referansını artık çoğumuz biliyoruz. Bu düello için her iki tarafa da uyarı yapılacak ve iki taraf da başlamak için “I agree” (Kabul ediyorum) yazmak zorunda olacak. Blizzard, oyuncuların bu tür düello turnuvaları ve speedrun yarışları düzenlemesini bekliyor. Bununla birlikte oyuncuların vereceği geri bildirimleri değerlendirerek bazı kuralları değiştirebileceklerini de açıkça ifade ediyorlar.

Geliştiricilere bu süreçte üzücü bir karakter ölümleri olup olmadığı sorulduğunda Josh Greenfield yakın zamanda 31. seviye Paladin karakterinin uçurumdan kestirme yol amacıyla atlayıp Divine Shield açmaya çalıştığı sırada tuş atamaları sıfırlanmış olduğu ve tekrar tuş ayarı yapmadığı için düşerek öldüğünü belirtiyor. Gerçek bir Hardcore deneyimi diyebiliriz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler