Xbox Series X ve Xbox Game Pass fiyatları arttı

Bu kez bir süredir beklenen tatsız bir haberle karşınızdayız. Söylentileri giderek artan Xbox Series X ve Xbox Game Pass fiyat artışı sonunda resmi olarak duyuruldu. Genel olarak Xbox Series X fiyatı ABD dışında her yerde artarken Xbox Game Pass fiyatı tüm dünyada arttı. 

Öncelikle hepimizi ilgilendiren Game Pass fiyatlarından başlayalım. Konsollar için Game Pass üyeliklerinin fiyatı 79.99TL olarak güncellendi, eski fiyatı ise 29.99TL idi. Bununla birlikte çoğumuzu ilgilendiren Game Pass Ultimate fiyatı ise 120.99TL olarak değiştirildi. Ultimate paketin eski fiyatı 44.99TL idi. Öte yandan PC Game Pass kullanıcıları bu fiyat güncellemelerinden etkilenmeyecekler, zira bu tarifede herhangi bir fiyat değişikliği uygulanmamış. Yeni üyelikler için bu fiyatlar 6 Temmuz’da işleme girerken eski üyeler bu artışları ancak 13 Ağustos tarihinden sonraki üyelik yenilemeleri için görecekler.

Xbox Series X fiyatları da artıyor

Bir de konsol alacaklar için fiyat artışı haberleri var. Geçtiğimiz sene PlayStation 5’te olduğu gibi bu kez Xbox Series X cihazları için ABD, Japonya, Şili, Brezilya ve Kolombiya dışında her yerde fiyat artışı yaşandı. Genel olarak farklı pazarlardaki fiyatlara gelen güncellemeleri yerel kurlarına göre duyuran haber kanallarından alınan bilgileri sizlerle paylaşalım. Türkiye için Microsoft tarafından belirtilen fiyatlara baktığımızda Xbox Series X için tek başına bir fiyat belirtilmemiş ve bağlantılı satıcılara yönlendirme yapılmış, ancak Diablo 4 ve Forza Horizon 5 paketleri için 20000TL fiyat etiketi resmi olarak paylaşılmış durumda.

Şayet konsolu tek başına almak isterseniz, resmi satıcıların verdiği fiyatlar da an itibariyle yaklaşık 20000TL civarında görünüyor. Oldukça rağbet gören konsol için diğer ülkelerde duyurulan yeni fiyatlar ise Birleşik Krallık’ta 479.99GBP, Avrupa pazarlarında 549.99EUR, Kanada’da 649.99CAD Avusturalya’da ise 799.99AUD şeklinde. Xbox Series S almayı düşünüyorsanız endişelenmenize gerek yok, herhangi bir fiyat artışı uygulanmadı.

Fiyat artışlarıyla ilgili olarak yapılan açıklamada firmanın uzun süre fiyatlar konusunda rekabetçi koşullara uyum sağladığı ve genel olarak fiyat artışına çok sık gitmediği, ancak yerel pazar koşullarında yaşanan değişikliklerden ötürü böyle bir karar alındığını belirten Xbox İletişim Sorumlusu Kari Perez, söylentilerin aksine bu fiyat güncellemelerinin Activision Blizzard anlaşmasıyla bağlantılı olmadığını da sözlerine ekledi. 

PAYLAŞ

İlgili İçerikler