Bu hafta yeni çıkacak oyunlar 10 – 16 Haziran 2024

Haziran ayının sakin geçeceğini önceden belirtmiştik ancak bu haftanın sonlarına doğru dişe dokunur birkaç oyunumuz var. İlk olarak 2016 yılında Nintendo 3DS için piyasaya sürülen rol yapma oyunu Monster Hunter Stories yeniden düzenlenmiş sürümü ile PC, PlayStation 4 ve Switch için çıkıyor. Monster Hunter dünyasında bir farklılık olarak bu oyunda canavar avlamak yerine bir Canavar Binicisi olarak onları yetiştiriyoruz.

Rocket Knight Adventures: Re-Sparked Collection, Rocket Knight Adventures, Sparkster Rocket Knight Adventures 2 ve Sparkster olmak üzere üç oyunu bünyesinde birleştiriyor. Nostaljik yan kamera açısıyla oynadığımız bu klasik oyunlarda prensesi kurtarmak için robotlardan ve domuzlardan oluşan bir düşman grubuyla savaşa giriyoruz.

Wallbang Gaming Network
Bu hafta yeni çıkacak oyunlar 10 – 16 Haziran 2024 3

Simülasyon çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. İnternet kafe, bakkal, pastane, uzaylıların ziyarete geldiği bir benzin istasyonunun yönetimi ve otopsi yaptığımız bir dizi simülasyon oyunu listemizde yerini aldı. Bu hafta ise kendi giyim mağazımızı yönetebileceğimiz ve içerisinde bulunan ürünleri kendimizin tasarlayabileceği Clothing Store Simulator bizleri karşılıyor.

İlk olarak 1992’de yalnızca Japonya’ya özel olarak piyasaya sürülen Shin Megami Tensei, 2014 yılında Batı pazarında da kendisine yer buldu. Atlus tarafından geliştirilen oyun yıllar içerisinde bir seri haline geldi. Eleştirmenlerden takdir toplayan rol yapma oyunu Shin Megami Tensei V, 2021 yılında Switch’e özel olarak çıkış yaptı. Çıkışının üstünden geçen 3 yılın ardından Shin Megami Tensei V: Vengeance adı altında geliştirilmiş sürümüyle birlikte hem PC hem de konsol oyuncularının huzurunu çıkıyor. Durgun geçen bir hafta sebebiyle klasiğimizden farklı olarak bu hafta özelinde öne çıkan diğer oyunlara listemizde yer veremiyoruz, bol oyun göreceğimiz bir haftada tekrar görüşmek üzere!

Wallbang Gaming Network
Bu hafta yeni çıkacak oyunlar 10 – 16 Haziran 2024 4

Bu hafta yeni çıkacak oyunlar

10 Haziran

  • Clothing Store Simulator (PC)

11 Haziran

  • Rocket Knight Adventures: Re-Sparked Collection (PlayStation 4/5, Switch)
  • V Rising (PlayStation 5)

13 Haziran

  • Pathfinder: Wrath of the Righteous – A Dance of Masks (PC, PlayStation 4/5, Xbox Series X/S, Xbox One, Switch)

14 Haziran

  • Fit My Zoo (Switch)
  • Monster Hunter Stories [Remaster] (PC, PlayStation 4/5, Switch)
  • Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin (PlayStation 4/5)
  • Shin Megami Tensei V: Vengeance (PC, PlayStation 4/5, Xbox Series X/S, Xbox One, Switch)
  • The Talos Principle 2: Road to Elysium (PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S)

PAYLAŞ

İlgili İçerikler