Yeni Lego Harry Potter Oyununun Fragmanı Sızdırılmış Olabilir

Lego Star Wars: The Skywalker Saga tarzında yeni bir Lego Harry Potter oyunu geliştiriliyor olabilir. VGC tarafından sözü edilen görüntünün silinmeden önce Warner Bros Güney Afrika Instagram hesabından paylaşıldığı iddia edildi.

VGC’nin haberine göre görselde Harry Potter’ın bir Lego mini figürünün yanı sıra görseldeki 25.08.2023 tarihi dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca görselde Lego oyunlarının yapımcısı TT Games şirketinin logosu da gözükmekte.

Eğer görsel resmiyse bu Lego Star Wars: The Skywalker Saga tarzına benzer olan ilk Harry Potter evreninin oyunu olabilir. Bu proje hakkında bilgisi olan bir geliştirici projenin geliştirilme aşamasında olduğunu ancak reklamın gerçek olup olmadığını doğrulamadı.

Görselde yer alan 25 Ağustos tarihi dikkatleri aynı tarihte olan Avrupa’nın en büyük oyun etkinliği Gamescom’a çekiyor.

Lego Harry Potter Years 1-4 ve Lego Harry Potter Years 5-7, Xbox 360 döneminde piyasaya çıkmıştı. Ardından tek seride toplanan koleksiyon 2016 yılında PlayStation 4 için ardından 2018’de Xbox One ve Switch için piyasaya sürülmüştü.

2011’in ardından Lego Harry Potter oyuncaklarının üretiminde uzun bir duraklama dönemi yaşanmasının ardından Lego, 2018’de Büyücü Dünyası’nın lisansını yenilemesinin ardından yeni setler yayınlamaya devam etti.

2023’te Harry Potter RPS’si Hogwarts Legacy’nin piyasaya çıkışına tanık olduk. Oyun Harry Potter serisinin yapımcısı J.K. Rowling tarafından eleştirilere maruz kalsa da oyun piyasaya sürüldüğü andan itibaren 3 ayda 15 milyon kopya satmayı başardı.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler