Activision’dan NICKMERCS tepkisi

Geçtiğimiz gün Twitter üzerinde yaşanan bir diyalogda FaZe Clan ortağı ve ünlü Call of Duty yayıncısı Nicholas “NICKMERCS” Kolcheff, bir LGBTQIA+ topluluğunun protestosu sırasında yaşanan saldırılarla ilgili bir yorumda bulundu. Göstericilere destek söylemlerinden birine yanıt veren NICKMERCS, attığı tweette “Çocuklardan uzak durmalılar, asıl mesele bu.” demişti.

Bu yorumun ardından gelen tepkilerle birlikte Activision, NICKMERCS’in adıyla mağazaya dahil edilen Call of Duty Operator modelini geri çekti. Model, Modern Warfare 2 ve Warzone 2 Season 3 Reloaded ile mağazaya ulaşmıştı.

Activision, yaşanan diyaloglardan ötürü NICKMERCS Operator Bundle ürününü her iki oyunun da mağazalarından geri çektiğini duyurarak “Onur Ayı’nı çalışanlarımız ve topluluğumuzla kutlamaya odaklanmış durumdayız” dedi. 

Öte yandan yaptığı yorum çokça eleştirilen yayıncı NICKMERCS, attığı tweet’in bir “eşcinsel karşıtı” tweet olmadığını söyleyerek düşüncesinin arkasında olduğunu ve özellikle okullarda çocuklara LGBTQIA+ topluluğuyla ilgili eğitim verilmemesi gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler