Assassin’s Creed Mirage, gerçek bir tarih dersi vermeye geliyor

Tarih meraklısı olan oyuncuların birçoğu, Assassin’s Creed serisinde işlenen tarihi temaların ve sanal dünyaya aktarılan lokasyonların hayranı oluyor. Her ne kadar bütün öğeleri gerçek tarihten birebir alıntılamasalar da, bazı önemli detayları atlamayan Ubisoft ekibi oyunu oynayan oyuncuları küçük ama etkili dokunuşlarla tarih konusunda bilgilendiriyor.

Seride çıkış tarihi en yakın olan oyunlardan biri olan Assassin’s Creed Mirage için geçtiğimiz günlerde “History of Baghdad” adlı bir hikaye özelliği duyuruldu. Oyuncular şehirde gezerlerken 66 adet tarihi alanı keşfedebilecek ve bu alanlarda bölgenin tarihiyle alakalı olarak araştırmalardan edinilen akademik bilgileri bulabilecekler.

Assassin’s Creed Mirage ile hikaye bambaşka bir boyut kazanıyor 

Ubisoft daha önce de Keşif Turu adlı oyun modlarıyla oyunculara açık dünya dahilinde çeşitli bölgeleri, hikayeleri, detayları sunmak adına güzel içerikler hazırlıyordu. Ancak bu kez Assassin’s Creed Mirage ile birlikte ortaya konan History of Baghdad adlı hikaye modu, ana hikaye çizgisiyle birlikte ilerleyecek. Ubisoft, yaptığı açıklamada amaçlarının oyuncuya popüler kültürde yeterince temsil edilmeyen dokuzuncu yüzyıl Bağdat dünyasının daha isabetli bir şekilde aktarılması olduğunu ifade ediyor

Bu amaca giden yolda böyle bir oyun üzerinde çalışmanın onlara ihtiyaçları olan özgürlüğü ve manevra alanını sağladığını, bu avantajı kullanarak oyun içerisinde söz konusu dünyayı gerçekten oyuncuya aktarmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Ubisoft ayrıca 66 bölgenin tümünü araştıran oyuncuların özel bir oyun içi ödül alacağını da şimdiden duyurarak oyuncuları heyecanlandırdı.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler