Call of Duty: Warzone Mobile bu sonbahar piyasaya çıkacak

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’e göre Call of Duty: Warzone Mobile bu sonbahar piyasaya çıkacak. Microsoft ile US Federal Trade Commission arasındaki davada konuşan Kotick, çıkış tarihi için sonbahar mevsimini işaret etmekle birlikte kesin bir tarih vermedi. 

Call of Duty: Warzone Mobile, Activision’ın Shanghai, Beenox, Digital Legends ve Solid State stüdyoları tarafından geliştiriliyor. Yapılan açıklamada halihazırda Modern Warfare 2 ve Warzone 2.0’da kullanılan yeni bir platform birleştirme teknolojisi sayesinde Call of Duty: Warzone Mobile’da da çapraz ilerleme ve çeşitli sosyal özelliklerin kullanılabileceği, aynı zamanda paylaşımlı Battle Pass imkanının bulunduğu belirtiliyor.

Oynaması ücretsiz olan oyunda klasik 120 kişilik Battle Royale modunun yanında Domination ve Team Deathmatch gibi modlar da bulunacak. Oyuncular böylece silahlarını yükseltme konusunda daha çeşitli yollara başvurabilecekler.

An itibariyle piyasada güncel olarak bulunan Call of Duty: Mobile, 2019 Ekim ayında piyasaya sürülmüştü ve 2022 Mayıs itibariyle 650 milyon indirme sayısını aşmıştı. Microsoft, Warzone Mobile ile birlikte bu oyunun yavaş yavaş geri plana düşebileceğini iddia etti. Bu iddiaya karşılık Activision da oyunun uzun vadede destekleneceğini ve büyük güncellemeler almaya devam edeceğini söyledi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler