Cyberpunk 2077, Steam üzerinde “Çok Olumlu” puanlamaya ulaştı

Cyberpunk 2077, 2020’nin Aralık ayında çıktığında yaşanan facialar silsilesini hepimiz dün gibi hatırlıyoruz. Bundan uzun yıllar sonra da hatırlanacak olan fırtınalı dönemin ardından geçen iki buçuk yılın sonunda Cyberpunk 2077 sonunda Steam puanlamalarında “Çok Olumlu” noktasına ulaştı. Bu noktaya gelinene kadar oyun 500.000’in üzerinde Steam incelemesi aldı. CD Projekt Red topluluk yöneticisi Marcin Momot, oyunun topluluğuna bir tweet ile teşekkür etti ve oyun için gösterilen çabalara kayıtsız kalınmamasına minnettar olduklarını söyledi.

Açıkçası bu zorlu sürecin ardından CD Projekt Red ekibi bir tebriği hak ediyor. Her ne kadar oldukça uzun bir zaman dilimi de olsa, yaşanan facianın boyutlarını düşündüğümüzde bu pek de absürd değil. Milyonlarca hayranın fikrini değiştirebilecek kadar sıkı bir çalışma ve iyileştirme sonunda oyun birçok oyuncunun takdirini kazanacak noktaya geldi. Tabii bir yandan da oyunun çıkış tarihine gelinene kadar yaratılan heyecanın en baştan bu kalite ile desteklenmesi gerektiği gerçeği her zaman baki. Cyberpunk 2077, bu bağlamda birçok oyun yapımcısı için önemli bir ders olurken geldiğimiz noktada CD Projekt Red için de bir başarı hikayesine dönüşmüş durumda.

Cyberpunk 2077 için sırada yeni bir sınav var

Oyunun Sony PlayStation Store üzerinden performans kaynaklı sorunlar sebebiyle ansızın çekilmesi, oyuncuların iade taleplerinin karşılanması noktasında yaşanan sorunlar gibi ardı ardına gelen devasa problemlerin bir bir çözüldükten sonra geliştirici ekip oyunu ne pahasına olursa olsun düzelteceklerini ve istenen seviyeye ulaşılana kadar çalışmaktan vazgeçmeyeceklerini belirtti. Şimdi gözünü Phantom Liberty genişlemesine diken CD Projekt Red’in asla unutmaması gereken bir şey var: Hiç kimse o felaketlerle dolu çıkış dönemini unutmuş gibi davranmayacak ve mutlaka en ufak hatada sesler yükselmeye başlayacak. Umuyoruz ki böyle bir durum yaşanmaz ve oyun nihayet ardındaki çabaya yaraşır bir genişleme ile bu başarıyı taçlandırabilir.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler