Diablo 4’te ‘daha zor’ modlar olabilir

Bir Diablo klasiği olarak, Diablo 4’ün hikayesinden sonra hedefiniz daha güçlü canavarlardan daha iyi eşyalar kazanmak amacıyla zorluk seviyelerini tırmanmak oluyor. Şu anda World Tier 4, yani diğer adıyla Torment adlı seviye oyunda bulunan en yüksek zorluk seviyesi konumunda, ancak veri madencileri oyunun dosyalarında başka bir seviye daha olacağının kanıtını bulduklarını belirtiyorlar.

DatamineARPG adlı veri madencisi, Diablo 4’ün mevcut zorluk menüsüne uyan World Tier 5 için metin ve bir simge bulduğu iddiasıyla oyuncuları heyecanlandırdı. DatamineARPG, kilidini açmadan önce bitirmeniz gereken bir Capstone Dungeon içeriğine işaret eden bir yer işaretçisi bulduklarını söyledi. Buna ek olarak henüz oyunda bulunmayan mücevherler için de isimler bulunmuş. Bulgularda altıncı bir mücevher seviyesi hakkında doğrudan bilgi olmasa da, yedinci ve sekizinci seviye için isimler bulunmuş. Daha üst seviye mücevherlerin World Tier 5 ve üzeri için kullanılması ihtimali ise gayet mantıklı.

Eğer World Tier 5, güncel risk ve ödül eğrisini devam ettirirse, muhtemelen sadece maksimum seviye oyunculara (an itibariyle seviye 100) önerilecek ve tamamen yeni bir tür nadir eşya da ödül olarak oyuncuları bu zorlukta oynamaya teşvik edecek. Aynı zamanda World Tier 5, seviye 100’ü etkili bir şekilde aşmanın yolu olabilir. Zira Blizzard tarafından 100. seviyenin daima üst sınır olarak kalacağına dair bir doğrulama gelmedi. Bu bağlamda ilk ipuçlarını da Temmuz ayında başlaması beklenen Battle Pass sezonu ile alabiliriz. Daha geniş çaplı bir içerik eklentisini ise yıl sonlarında görmemiz olası.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler