Fallout 76, New Vegas’tan esintiler getirecek

2023 Xbox Games Showcase etkinliğindeki bir teaser’da Bethesda, Fallout 76’nın bir sonraki Expedition etkinliğinin oyuncuları Atlantic City’ye götüreceğini açıkladı. Bethesda, ayrıca Fallout 76’nın 15 milyon oyuncu sayısını geçmesini kutlayan bir video kapsamında Atlantic City’nin küçük bir bölümünü de oyuncularla paylaştı. Bu sayının, oyunun Xbox ve PC Game Pass’e eklenmesinde büyük katkı sahibi olduğu tahmin ediliyor.

Atlantic City, Expeditions oyun modunda sınırlı olacak. Bu mod, dört kişilik ekiplerin oyunun orijinal haritası olan Appalachia’dan dışarıya çıktığı tekrarlı PvE görevlerini içeriyor. Bethesda tarafından yayınlanan ekran görüntüleri, harap bir yürüyüş yolu ve hareketli bir kumarhane alanını gösteriyor. Ancak Atlantic City’nin Expeditions moduna sınırlı olması, kumarhane ve kart oyunları gibi Fallout New Vegas’tan hatırlayacağımız özelliklerin olasılığının düşük olduğuna işaret ediyor.

Karşılaştığımız içerikler bizlere oldukça yoğun bir New Vegas havası veriyor, bunu her an her saniye dolu dolu görüyoruz. Bu görüntülerin yanı sıra Sezon 13’teki “Hollywood’un Altın Çağı” estetiği, klasik Batı Yakası nostaljisine yönelmiş gibi görünüyor. Ayrıca fragmandaki kumarhane sahnelerinde, kumar oynayan müşterilerin hala elleri dizlerinde slot makinesinde oturdukları eski animasyonun (13 yıl önceki gibi) kullanıldığını fark etmemek mümkün değil. Yani bazı şeyler, tıpkı savaş gibi, “asla değişmez”.

Fallout 76 kolay kolay bitmeyecek gibi

Atlantic City içeriği için henüz bir çıkış tarihi belirtilmedi. İlk Expedition etkinliği olan “Steel Reign”, 2021 yazında duyurulduktan kısa bir süre sonra piyasada yerini almıştı, ancak “The Pitt” içeriği 2022 yılının Eylül ayında oyunculara ulaştı. Atlantic City’yi Starfield’ın Eylül’deki çıkışından önce, hatta yıl sonuna kadar dahi görmek bu bağlamda şaşırtıcı olabilir.

Sezon 13 aynı zamanda “Once in a Blue Moon” adlı kurt adam temalı bir halk etkinliğiyle başlıyor. Bu etkinlik bazı günlük operasyonları biraz karıştırıyor ve “yeni gizemli yaratıklar” vaadiyle oyunculara yeni görevler sunuyor. Yine günün sonunda oyuncular birilerini ellerindeki harika silahlarla öldürerek çeşitli ödüller alacaklar.

Fallout 76’nın Starfield çıkışına geri sayım yapılırken halen desteklendiğini görmek aslında güzel. Eğer post-apokaliptik dünya ilginizi çekiyorsa, Fallout 76 şu anda PC Game Pass üzerinden denemek isteyenlere açık.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler