Ubisoft Forward 2023 Şovu Özeti

Ubisoft, geçtiğimiz Pazartesi yaptığı Ubisoft Forward 2023 sunumunda, şirketin mevcut ve gelecek yıl için planlarını paylaştı. Yeni oyunların gösterildiği, duyurulan oyundan detayların açıklandığı şovdan öne çıkanlar.

Star Wars Outlaws

Massive Entertainment öncülüğünde geliştirilen Star Wars Outlaws, oyuncuları Star Wars: The Empire Strikes Back™ ve Star Wars: Return of the Jedi™ arasında geçen orijinal bir hikâye aracılığıyla Star Wars galaksisini daha önce hiç görülmemiş bir şekilde deneyimlemeye davet edecek. Galaktik İmparatorluk, amansızca Asi İttifakı’nın nihai yenilgisinin peşinde koşarken, yeraltı suç dünyası büyümeye devam ediyor. Hayranlar, Humberly González tarafından hayata geçirilen kurnaz üçkağıtçı Kay Vess ve Dee Bradley Baker’ın (Star Wars: The Bad Batch™) canlandırdığı sadık arkadaşı Nix olarak Outer Rim’in gördüğü en büyük soygunlardan birinin girişiminde bulunacak. Yeni bir hayata başlamanın yollarını arayan Kay ve Ni’e katılan oyuncular; galaksinin suç örgütlerinde savaşacak, hırsızlık yapacak ve kurnazlıkla yollarını bulup galaksinin en çok arananları arasına girecekler.

Wallbang Gaming Network
Ubisoft Forward 2023 Şovu Özeti 6

Kurnaz Kay Vess ve arkadaşı Nix, Akiva’nın nemli ormanlarından Toshara’nın rüzgarlı savanlarına kadar hem ikonik hem de farklı yerlere galaksi boyunca seyahat edecek. Kay; hareketli şehirleri ve barları keşfedecek, speeder’ıyla açık havada hız yapacak ve uzay gemisi Trailblazer’la uzayın derinliklerinde gezinecek. İşler ters gittiğinde, Trailblazer ayrıca İmparatorluk ve diğer düşmanlarla heyecan verici it dalaşlarında üstünlük elde etmek için kovalamaya, kaçınmaya ve saldırmaya olanak tanıyacak.

Wallbang Gaming Network
Ubisoft Forward 2023 Şovu Özeti 7

Kay ve Nix her durumu kendi lehlerine çevirebilir: fark edilmeden değerli eşyalarınızı geri almak için gizliliği ve cihazları kullanın, iyi zamanlanmış bir akrobasi ile düşmanların dikkatini dağıtın veya yolculukları boyunca karmaşık durumlarda blaster çatışmalarına girin. Kay ve Nix, aralarında Jay Rincon’un canlandırdığı, savaş deneyimli droid ND-5’in de bulunduğu bir grup kanun kaçağıyla güçlerini birleştirecek. Değerli malları çalarken, gizli yerlere sızarken ve düşmanları alt ederken, her hamle Kay’in sürekli değişen itibarını etkileyeceğinden, oyuncuların seçimlerini dikkatlice yapmaları gerekecek.

Riskleri göze alan oyuncular için galaksi fırsatlarla dolu.

Oyunun geliştirici ortakları arasında Ubisoft Annecy, Bucharest, Chengdu, Milano, Montpellier, Shanghai, Toronto ve Paris bulunuyor. Yapımın, 2024’te Xbox Series X|S konsolları, PlayStation 5 ve Ubisoft Connect üzerinden PC’ye çıkması bekleniyor.

Assassin’s Creed Serisi

Ubisoft Forward canlı sunumu sırasında Ubisoft yaklaşan Assassin’s Creed oyunları hakkında daha fazla bilgi verdi: Assassin’s Creed Mirage, Assassin’s Creed Nexus VR ve Assassin’s Creed Kod Adı Jade. Ubisoft Forward’da görmeye alıştığımız şekilde, beklenen en büyük AC olan Mirage hakkında da detaylar öğrenebildik.

Assassin’s Creed Mirage

Ubisoft Bordeaux öncülüğünde geliştirilen Assassin’s Creed Mirage, seriye karşı saygı duruşu mahiyetinde bir oyun olmakla birlikte özellikle ilk Assassin’s Creed®’e atıfta bulunuyor. Oyuncuları, altın çağının zirvesindeki muhteşem bir dokuzuncu yüzyıl Bağdat’ına davet eden Assassin’s Creed Mirage; seriyi on beş yılı aşkın bir süredir tanımlayan parkur, gizlilik ve suikast oyun ögelerine modern bir yaklaşımla yoğun, hikâye odaklı bir aksiyon-macera deneyimi sunuyor. 

Konferans sırasında, oyunun oyunculara sunacağı ikonik Assassin’s Creed deneyiminin sürükleyici bir ön izlemesini sergileyen iki yeni fragman yayınlandı. Bir sokak hırsızından usta bir suikastçıya dönüşen Basim’in hikâyesini izlerken, Kadimler Nizamı’na karşı savaşacak ve ona musallat olan kabus gibi hayaller hakkında daha fazla şey keşfedecekler.

Wallbang Gaming Network
Ubisoft Forward 2023 Şovu Özeti 8

Assassin’s Creed Mirage; 12 Ekim 2023’te PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox Series X | S, Xbox One ve Amazon Luna’nın yanı sıra Epic Games Store ve Ubisoft Store üzerinden Windows PC’ye çıkacak. Oyuncular ayrıca Xbox aracılığıyla Ubisoft+’a abone olarak ister Xbox ister PC’de oyuna çıktığı gün erişebilirler. 

Oyuncular lansmandan itibaren “Bağdat Tarihi” özelliği sayesinde tarihsel bilgileri oyun içinde öğrenebilecek ve de ünlü müze ve kurumların koleksiyonlarından görüntüler keşfedebilecekler. Assassin’s Creed Mirage dünyasında 66 tarihî yeri içeren “Bağdat Tarihi”, oyunun ortamı ve dönemi hakkında araştırmaya dayalı bir bakış açısı sunacak. Tüm bilgiler oyunun Codex bölümünde yer alacak.

Assassin’s Creed Nexus VR

Ubisoft Forward’da gösterilen bir diğer Assassin’s Creed oyunu, Ubisoft Red Storm öncülüğünde geliştirilen ve 2023’ün sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan Assassin’s Creed Nexus VR oldu. Serinin ilk AAA VR oyunu olacak ve oyunculara efsanevi usta suikastçıların gözünden görüp ikonik eylemlerini tam teşekküllü bir oyun boyunca fiziksel olarak gerçekleştirmeye olanak tanıyacak. Oyun; Meta Quest 2, Meta Quest 3 ve Meta Quest Pro’yu içeren Meta Quest platformuna çıkacak. Rönesans İtalya’sında Ezio Auditore da Firenze, Antik Yunanistan’da Kassandra ve Koloni Dönemi Amerikası’nda Connor dâhil hayranların favori karakterleri; sıfırdan sanal gerçeklik için oluşturulmuş yepyeni bir hikâyede Assassin’s Creed Nexus VR’da oynanabilecek.

Abstergo Industries, herkesin yaşam boyu hatıraları aracılığıyla profilini çıkarıp bu profilleri inançlarını manipüle etmek için kullanabilecek güçlü kayıp eserleri geri almanın bir yolunu buldu. Oyuncular, her Suikastçı’nın hikâyesinin yeni bölümlerini keşfederek Abstergo’nun bu planını sabote etmek için çalışacak.

Wallbang Gaming Network
Ubisoft Forward 2023 Şovu Özeti 9

Oyuncular, çeşitli düşmanlara karşı koymak adına bıçaklarıyla savaşmak, baltalarını fırlatmak ve yaylarını kullanmak için gerçek dünya hareketlerini kullanarak Assassin’s Creed dünyasının içine dalacaklar. Çevrede saklanarak veya sivillerin arasına karışarak gizlice hareket etmeliler. Oyuncular Venedik, Atina ve Koloni Dönemi Boston gibi simgeleşmiş tarihî şehirleri keşfedecek. Her ortam 360 derecelik navigasyona sahip olduğundan tümü, oyuncuların VR eylemlerine tepki veren siviller ve tarihî figürlerle tanışabilmelerine ve de serbestçe tırmanıp parkur yapmalarına olanak tanıyor olacak.

Hedeflerine nasıl ulaşacaklarına karar verirken, havadan suikastların hissini ve heyecan verici inanç sıçrayışlarını deneyimleyecekler. Yıllar süren geliştirme süreci, Assassin’s Creed Nexus VR’ın sanal gerçeklik duyarlılığına sahip her türden oyuncuya uyum sağlamak için kapsamlı bir konfor özellikleri paketi sunmasını sağladı. Oyuncular, Assassin’s Creed Nexus VR’ı Meta Quest Store sayfasındaki istek listelerine ekleyebilirler (Assassin’s Creed Nexus VR on Oculus Quest 2 | Oculus).

Assassin’s Creed Kod Adı Jade

Ubisoft, Ubisoft Forward sunumunun bu kısmında, kendisini küresel bir oyuncu kitlesine yüksek kaliteli oyunlar sunmaya adamış bir oyun markası olan ve Assassin’s Creed Kod Adı Jade’i yayımlayacak olan Level Infinite ile ortaklığını duyurdu.

Wallbang Gaming Network
Ubisoft Forward 2023 Şovu Özeti 10

Oyuncular, keşif, parkur, savaş ve suikast gibi efsanevi Assassin’s Creed oyun ögelerinin yer aldığı MÖ 3. yüzyılda antik Çin’de devasa bir açık dünya ortamına erişebilecekler. Seride ilk kez oyuncular, kadim tarih ve gizli tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkmadan önce karakterlerinin görünümünü kendilerine göre özelleştirebilecek. Bu önemli dönemde, Qin Hanedanlığı Çin’i birleştirdi ve Batı’ya giden ticaret yolunu güvence altına aldı. Oyuncular, Çin Seddi’nden imparatorluk başkenti Xianyang’a kadar uzanan yol boyunca çöl akıncılarıyla mücadele etmek ve komploları ortadan kaldırmak için çalışmak, daha büyük sorumluluklar üstlenmek ve yeni zorluklarla yüzleşmek zorunda kalacaklar. En ilgi çekici deneyimin sunulmasını sağlamak için oyuncuların geri bildirimleri, ilki bu yaz başlayacak olan çeşitli beta aşamalarında toplanacak.

Assassin’s Creed Kod Adı Jade’in bir sonraki açık betası için ön kayıtlar şimdi başladı. Buradan katılabilirsiniz.

Ubisoft Forward’ın Diğer Yıldızları

Ubisoft Forward’da oynanışı gösterilen diğer oyunlar ise, uzun süredir dedikodusu dönen, köklerine dönmüş bir Prince of Persia oyunu olan Prince of Persia: The Lost Crown, James Cameron’un evrenine adım atacağımız Avatar: Frontiers of Pandora ve yakın tarihte tanıtılan, rotayı Amerika’dan Hawaii’ye çeviren The Crew Motorfest oldu. Ayrıca Riders Republic’in Kaykay eklentisi, Roller Champions & Jet Set Radio etkinliği, The Division’un mobil oyunu The Division Resurgence, Captain Laserhawk dizisi, yakın zamanda Descent modu tanıtılan The Division 2’nin, 5. yılın ilk sezonu olan Broken Wings lansmanı, Just Dance 2024 Edition ve son olarak Brawlhalla’ya The Master Chief ve The Arbiter’ın konuk olacağı etkinlik de Ubisoft Forward boyunca gösterilenler arasındaydı.

Ubisoft Forward sonrası tüm gelişmeler ve tüm Ubisoft oyunları hakkındaki son haberler için news.ubisoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler