Fallout Nuevo Mexico için ilk oynanış videosu paylaşıldı

Fallout: New Vegas, 10 yıldır RPG sahnesinde her zaman kriter olarak anılan isimlerden biri oldu. Oyun için üretilen sayısız mod ve içerikle birlikte halen bu efsaneyi oynayan birçok oyuncu mevcut. Son dönemde oyuna farklı hikayeler ekleyen iki mod öne çıkmakta. Biri daha önce sizlerle haberini paylaştığımız Fallout London, diğeri ise yakın zamanda ilk oynanış videosu bölümünü oyuncularla paylaşan Fallout Nuevo Mexico.

Fallout Nuevo Mexico, 2166 yılında geçiyor ve ilham kaynağı olarak ilk Fallout oyununu alıyor. 2166 yılı, ilk oyundan sadece 5 yıl sonrasını konu aldığı için çevre, atmosfer, koşullar halen birebir aynı denilebilir. Yapacağınız seçimlerin oyunun gidişatına ciddi anlamda etki edeceği bu modda yepyeni bir Fallout deneyimi sizleri bekliyor olacak.

Bu oynanış videosunun “Part 1” olarak isimlendirildiği dikkatinizi çekmiş olabilir. Yapımcılar ikinci parçayı bu yaz mevsiminin sonlarında bizlerle paylaşmayı planlıyorlar. Yılın sonundan önce ise üçüncü parçanın gelmesi bekleniyor. Yani bu modun çıkışına en azından aylar var ve Starfield’ın da gelişiyle birlikte takvimde bazı gecikmeler yaşanacak. Nitekim Fallout London da Starfield sebebiyle çıkış tarihini ertelemişti.

Oyunda özellikle rol yapma ve yoldaş sistemleri kendini ön plana çıkarmayı başarıyor. Yeni fraksiyonlar, bambaşka karakterler ve seçimler, Meksika temasına daha yakın bir atmosfer ile Amerika’nın alışılageldik ortamından biraz daha uzaklaşıyor olacağız. Şimdilik yayınlanması planlanan yeni videoları bekliyoruz, ancak yıl sonunda tam olarak neyle karşılaşacağımızı daha iyi görebileceğiz. Yine de şimdiki haliyle bile oldukça başarılı görünen Fallout Nuevo Mexico, bizleri bir süre oyalayacak gibi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler