NBA 2K24 için çapraz platform desteği duyuruldu

NBA 2K24 için geri sayım sürerken oyunun yayıncısı 2K tarafından sürpriz bir haber geldi. Serinin 25. yılında hem Kobe Bryant’ın anısına Kobe Bryant Edition ile Black Mamba Edition sürümlerinin piyasaya sürüleceği, hem de çapraz platform desteğinin olacağı duyuruldu. Ayrıca serinin 25. yılına özel olarak 25th Anniversary Edition da birbirinden cömert içeriklerle satışa sunulacak.

Oyunun PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch platformları için piyasaya sürüleceği doğrulansa da çapraz platform desteği yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X/S arasında bulunacak. İleriye dönük olarak bu durumun değişip değişmeyeceğine dair ise henüz bir açıklama yapılmadı.

NBA 2K24 bizim için biraz tuzlu olabilir

Türkiye için satış fiyatının henüz duyurulmadığı NBA 2K24, 8 Eylül 2023 tarihinde piyasaya sürülecek. Yurt dışı fiyatları Kobe Bryant Edition için PlayStation 5 ile Xbox Series X/S için 70 dolar, diğer platformlar için 60 dolar iken Black Mamba Edition için bu rakam tüm platformlarda 90 dolar olacak. Sınırlı süre ile 10 Eylül tarihine kadar satışta kalacak olan 25th Anniversary Edition ise tüm platformlar için 130 dolar fiyat etiketiyle oyunculara sunuluyor. Bu sürümde Black Mamba Edition’da bulunan tüm içeriklerin yanı sıra bir yıllık NBA League Pass de yer alıyor. 

Geliştirici Visual Concepts’in başkanı Greg Thomas, serinin 25. yılında Kobe Bryant’ın hatırasını ve basketbol tarihinde bıraktığı unutulmaz izleri andıklarını ifade etti. Thomas, seride önemli bir kilometre taşı geçilirken oyuncuların uzun zamandır talep ettikleri çapraz platform özelliği gibi geleceğe yönelik olarak teknolojinin nimetlerinden daha kapsamlı biçimde faydalanmak istediklerini de sözlerine ekledi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler