Halo 1’in oyundan çıkarılmış olan içeriği oyuna geri ekleniyor

Halo serisinin başında bulunan 343 Industries, bir grup mod yapımcısının da desteğiyle birlikte orijinal Halo: Combat Evolved oyunundan kesilen içerikleri oyuna geri dahil ediyor. Geçtiğimiz yıl boyunca Digsite adlı mod ekibinin 343 Industries ile beraber çalıştığı öğrenildi. 

Oyuna geri eklenen içerikler arasında Halo: Combat Evolved’un PC portu için geliştirilmiş olan çok oyunculu mod haritaları bulunuyor. Bu içerikler 2003 yılında Gearbox tarafından üretilmişti, yani 20 yıl önceki çalışmalardan bahsediyoruz. Digsite ekibinden bir yapımcı, Gearbox’ın bazı yeni görseller ve dokular ürettiğini ancak bunların kullanılmadığını ifade ediyor. Üzerinde çalışılmış olan bu dokuların kullanılmamasının üzücü olacağını düşünen ekip, bunları yeni bir harita için kullanmış.

Halo sürprizleri bitmiyor

Daha da sürpriz olan kısım ise 1999 yılından kalma kayıp Macworld demosunun Halo: The Master Chief Collection’a eklenmesi. İlk Xbox sürümü için piyasaya sürülmeden önce bu efsane yapım aslında bir noktada Mac platformu için üçüncü şahıs kamerasıyla oynanan bir oyun olmak üzere planlanmıştı.

Tüm bunların ötesinde bir de oyunun en erken konsept tasarımlarında oyunun bir RTS olarak planlandığı dönemden kalan içerikler de oyuna geri ekleniyor. Bunların içerisinde araç ve düşman çeşitleri de bulunuyor. Her ne kadar kullanılan varlıklar oldukça basit olsa da oyunun tam sürümünde yer bulamamışlardı. Bu bağlamda oyun muhafaza çabaları için aslında oldukça önemli bir girişimden bahsediyoruz. 343 Industries’den gelen açıklamaya göre daha gösterilecek çok içerik var ve Digsite ekibi bu konuda sıkı çalışmayı sürdürüyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler