Halo Infinite, sezonluk sinematikleri daha fazla içerikle takas ediyor

Halo Infinite topluluğu, bir süredir geliştiricilerden çeşitli yeni özellikler istiyorlar. Geliştirici ekip, bu özellikleri oyuna ekleyebilmek için yoğun bir şekilde çalışmayı göze alıyor ancak bu yolda oyunun bir diğer özelliği olan sezonluk sinematik videolardan vazgeçecekler. Halo Infinite topluluk yöneticisi Brian Jarrard tarafından yapılan açıklamaya göre bu sinematiklere Sezon 4 itibariyle veda edeceğiz ve bu sinematikler tarihin tozlu sayfalarına gömülecek.

Sonuç olarak bu sinematiklerin yapımında harcanan çabayı oyunun farklı noktalarında yeni özellikleri geliştirmeye harcayacak olmak oyuncular için de nispeten iyi bir haber. Oyuna bu sayede yoğun talep gören özellikleri, içerikleri ve geliştirmeleri içeren daha fazla ekleme gelecek. Ancak şimdilik ilk etapta oyuna getirilmesi beklenen neler var bilmiyoruz. Jarrard, açıklamasında buna dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. 

Açıklamanın devamında Jarrard, bu tarz kararları vermenin asla kolay olmadığını ifade etti. Ayrıca söz konusu süreçte geliştirici ekibe verilen destek ve oyuncuların gösterdiği sabır için de teşekkür eden Jarrard, Halo Infinite’i şimdiye kadarki en iyi deneyim haline getirmeye çalıştıkları bu yolda Sezon 4 ile dev bir adım atılacağını söyledi.

Halo Infinite oyuncuları durumdan umutlu

Oyuncular da bu konudaki reaksiyonlarını gizlemediler. Her ne kadar sinematiklere karşı gösterilen ilgi birçok oyuncu için kötü haber anlamına gelse de, oyuna daha fazla içerik geleceğini bilmek topluluğu rahatlatmış gibi görünüyor. Öte yandan geçtiğimiz hafta Xbox Game Studios başkanı Matt Booty’den duyduğumuz “Xbox, Halo’nun geleceğini değerlendiriyor” cümlesi de muhtemelen bu kararın verildiği sürece istinaden söylenmiş. 

PAYLAŞ

İlgili İçerikler