Indiana Jones oyunu, Xbox ve PC’ye özel olacak

Wolfenstein geliştiricisi Machine Games tarafından geliştirilmekte olan Bethesda’nın Indiana Jones oyunu Xbox’a özel olacak. Bu haber, Federal Ticaret Komisyonu ile Xbox ve Microsoft’un satın almaya çalıştığı Activision Blizzard arasında sürmekte olan davadan geliyor. Xbox’ın diğer birinci parti oyunları gibi Machine Games’in Indiana Jones oyunu da PC oyuncularıyla buluşacak. 

Bethesda’nın yayın başkanı Pete Hines, Disney ve Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax’in başlangıçta bu oyunu çok platformlu olarak yayınlanmayı planladıklarını belirtti. Bu durum, bir zamanlar muhtemel olarak oyunun PlayStation’da da yayınlanacağı anlamına gelen bir anlaşmanın ortada olduğunu gözler önüne serdi. Hines, 2020’de Microsoft’un ZeniMax’i satın almasıyla birlikte Disney ile yapılan anlaşmanın değiştiğini ve oyunun çok platformlu olarak yayınlanmasının üstüne çizgi çekilerek, yalnızca Xbox ve PC’de yayınlanacak şekilde bir karara varıldığını söylüyor. 

indiana jones
Indiana Jones oyunu, Xbox ve PC’ye özel olacak 2

Indiana Jones fikri aslında çok eski

Bethesda, Machine Games tarafından geliştirilen oyunun 2021 yılında kısa bir tanıtım fragmanıyla duyurdu ve o günden bu yana oyundan haber alamadık. Ancak Bethesda başkanı Todd Howard, oyunu fikir olarak ilk kez 2009’da dillendirdiğini belirtiyor. Ne yazık ki Indiana Jones oyunu için hala daha bir çıkış penceresi bulunmuyor. 

PAYLAŞ

İlgili İçerikler