Just Cause Mobile sonunda iptal edildi

Square Enix, uzun zamandır mobil platformlar için geliştirilmekte olan bir Just Cause oyunuyla meşguldü. İlk olarak 2020 yılında resmi şekilde duyurulan oyun, ücretsiz şekilde oynanabilecek ve hem tek kişilik, hem de çok oyunculu modları bulunacaktı. 

Çıkış tarihi olarak 2021 yılı işaret edilen Just Cause Mobile, aslında o yıl içerisinde Singapur’da bölgesel bir erken erişim sürümünü de oyuncularla buluşturmayı başarmıştı. Bu erken erişim aşaması birkaç ülkeye daha yayılmayı başarsa da geliştirme sürecinde yaşanan sorunlarla birlikte nihai çıkış tarihi arka arkaya gecikmelerle karşılaştı. Bu gecikmeler 2022 sonlarına kadar sürüklendi ve en son bu yılın Şubat ayında tüm bölgesel erken erişim programlarına son verildi.

Yaşanan sorunların bir türlü ardının arkasının kesilmemesine daha fazla katlanmaya niyeti olmayan Square Enix, sonunda bu projenin fişini çektiğini duyurdu. Markanın başında bulunan Anne-Lou Grosbois-Favreau tarafından duyurulan haber de takipçiler için pek sürpriz olmuşa benzemiyor. Erken erişim sürecinde yapılan satın alımların tamamının iade edildiğini de özellikle açıklamasında belirten firma, bu iadelerin erken erişimin kapatıldığı Şubat ayında yapıldığını duyurdu.

Son olarak Just Cause Mobile dijital mağazalardan da kaldırıldı ve sosyal medya hesapları kapatıldı. Böylece bir oyun daha piyasayı göremeden rafa kalkmış oldu.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler