Microsoft ile FTC davasında “Elder Scrolls 16’nın 2026 yılında çıkacağı” söylendi

Aylardır sürmekte olan Microsoft ve Activision arasındaki anlaşmaya dair davalarda geçtiğimiz gün oldukça ilginç bir an yaşandı. Microsoft avukatlarından biri, Elder Scrolls 16‘nın (doğru okudunuz) 2026 yılında piyasaya çıkacağını söyledi.

Muhtemelen bu satırları okuyanlardan bazıları artık okuyamıyor çünkü ekranlarına püskürttükleri sabah kahvesini temizlemekle meşguller. Söz konusu avukat, bu cümleyi sarf ederken aslında başka bir yanlışı düzeltmeye çalışıyordu ama büyük ihtimalle düzeltmeye çalıştığı yanlış her ne olursa olsun bundan daha yanlış olamazdı. 

elder scrolls
Microsoft ile FTC davasında "Elder Scrolls 16'nın 2026 yılında çıkacağı" söylendi 2

Abla ne yaptın sen?

Cümlenin tamamı şu şekilde: “Güncel olarak iki adet Elder Scrolls oyunu var, birisi Elder Scrolls Online. Bu oyun çok oyunculu ve an itibariyle PlayStation’da. FTC’nin avukatı ise Elder Scrolls 16’dan bahsediyor, bu oyun 2026 yılında çıkmaya hazırlanıyor ve tek kişilik olacak.” Avukat muhtemelen Elder Scrolls 6 demek istedi, bunda bir sorun yok ama oyunun 2026’da çıkmaya hazırlandığını söylemiş olma ihtimali de başlı başına fiyasko zira böyle bir çıkış tarihi beklentisi de yok.

Davalarda birçok ilginç diyalog yaşandığını biliyoruz, bazen bir konuyu açıklığa kavuşturmak adına sorulan ilginç sorular buna sebep olurken bazen de tamamıyla karmaşa yaratan cümleler yüzünden ortalık karışıyor. Ama yukarıdaki olay gerçekten çok farklı bir seviye olarak akıllara kazınacak. Galiba “Bethesda’nın rüyalarının saçmalık seviyesi” tadında bir “meme” yapma zamanı geldi.

Her gün başka bir olayla gündeme gelen davada geçtiğimiz günlerde Xbox başkanı Phil Spencer, Call of Duty için gizli planları olmadığına dair yemin etmişti.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler