Diablo 4 oyuncuları World Boss savaşını 3 saniyede bitirdi

Diablo 4 oyuncuları her geçen gün farklı bir sürprizle karşımıza çıkıyorlar. Son iki haftada genel olarak geliştiriciler tarafından resmi olarak duyurulan en nadir altı eşyayı bulmaya odaklanan toplulukta diğer yanda bazı oyuncular World Boss savaşlarını adeta speedrun’a çeviriyor. Son günlerde 1 dakikanın altına düşürülen World Boss savaş süresi, yeni gelen bir kayıtta sadece 3 saniyeye indirilmiş.

Klipte Wandering Death adlı World Tier 4 boss karşımıza çıkıyor. Partideki oyuncular, spawn anını beklerken büyülerini birkaç saniye kala kullanmaya başlıyorlar ve videonun sekizinci saniyesinde dolu olan sağlık barı 11. saniyede ortadan kayboluyor. Karakter seviyeleri itibariyle ortalama 75-85 bandında olan oyuncuların bu kadar rahat bir şekilde savaşı sonuçlandırmaları oyunun dengesi açısından da dikkat çekici.

Koskoca World Boss yahu?

Birkaç gün önce başka bir grup oyuncu da Wandering Death savaşını 15 saniyede bitirmeyi başarmıştı, ancak bu gerçekten bambaşka bir seviye. Ardı ardına gelen benzer kliplerden sonra oyuncular bu tür savaşların daha da zorlu olması gerektiğini ve geliştiricilerin bu dengeleme konusunda daha fazla mesai harcamasının şart olduğunu daha da yüksek sesle dillendirmeye başladılar. Öte yandan bu savaşın ardından düşen eşyaların da yeterince tatmin edici olmadığına dair şikayetler başka bir geri bildirimin konusu olmuş durumda.

İleriye dönük olarak çok daha güçlü World Boss’lar karşımıza çıkabilir, ancak şimdilik “ensesine vur item’ını al” tadında boss savaşları görmeye bir süre daha devam edeceğiz gibi görünüyor. Ancak oyundaki tek iyileştirme isteği bununla sınırlı değil. Yakın zamanda Maxroll ekibinin lideri wudijo da loot filter olması gerektiğini savunduğu bir açıklama yapmıştı.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler