Nintendo Direct etkinliği 21 Haziran’da

Nintendo, bugün akşam saatlerinde TSİ 17.00 itibariyle sıradaki Nintendo Direct etkinliğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 40 dakika sürecek olan bu etkinlikte firma yılın ikinci yarısında çıkacak olan oyunlarına odaklanacak. Genel olarak önümüzdeki 6 ay boyunca çoğu oyununun çıkış takvimi henüz netlik kazanmamış olan şirket için bazı takipçiler bu etkinliğin zamanlamasının isabetli olduğu görüşündeler.

Firma, önümüzdeki 5 haftalık süre içerisinde Everybody 1-2-Switch, Master Detective Archives: Rain Code, Pikmin 4 ve Disney Illusion Island gibi yapımları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu oyunlardan ilk ikisi 30 Haziran için geri sayım yaparken diğer ikisi ise Temmuz ayının son günlerini bekliyor.

Bunlar haricinde henüz çok kritik bilgiler verilmiş değil. Beklenen oyunlar arasında muhtemelen en dikkat çekeni ise Pokemon Scarlet and Violet için piyasaya sürülmesi beklenen iki parçalı genişleme paketi The Hidden Treasure of Area Zero. Bu içerik için halen resmi bir çıkış tarihi verilmiş değil. Öte yandan Side Order adında, geçtiğimiz günlerde haberini sizlerle paylaştığımız yeni Splatoon 3 DLC de oyuncuları sevindirmişti.

Nintendo Direct kolay kolay boş geçmiyor

Bir önceki etkinlik Şubat ayında yapılmış ve etkinlikte yine 40 dakikalık bir sürede firmanın yakın gelecek için hazırladığı planlardan bahsedilmişti. O etkinlikte gelen en önemli haber ise Metroid Prime Remastered duyurusuydu. Çünkü sürpriz olarak oyunun o gün etkinlikten hemen sonra satın alınabileceği ve oynanabileceği haberi verilmişti.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler