Overwatch 2, Steam platformunda en çok kötü yorum alan oyun oldu

10 Ağustos tarihinde Steam platformuna giriş yapan Overwatch 2, oyuncular tarafından yerden yere vuruldu. Blizzard Entertaintment yapımı oyunların Steam’e geleceğini ve platforma ilk gelecek oyunun Overwatch 2 olacağını daha önce söylemiştik. (https://wallbangnetwork.com/blizzard-oyunlari-steame-geliyor/) 10 Ağustos tarihinde Steam’e giriş yapan Overwatch 2 platforma yeni bir unvan sahibi olarak, ses getirdi. Overwatch 2, Steam’de en çok kötü değerlendirme alan oyun oldu ve çok sayıda eleştiriye maruz kaldı.

Oyuna çıkış yaptığı ilk haftada 70.000 inceleme yapıldı ve bu incelemelerden sadece yüzde onluk bir kesim olumlu olarak değerlendirme yaptı. Böylelikle Overwatch 2, “War of the Three Kingdom” oyununun en çok kötü yorum alan oyunu unvanını eline alarak War of the Three Kingdom oyununu tahttan indirdi. Değerlendirme yapanların çoğu devam oyununun içerik eksiklerinden ve oyundaki kostümlerin pahalılığından şikayetçi olarak oyunu adeta eleştiri yağmuruna tuttu.

Bunun dışında şirket oyuncular tarafından devam oyununun en çok beklenilen içeriği olan PvE kahraman modunu iptal ettiğini açıkladı ve tekrardan eleştiri oklarının hedefinde oldu. Blizzard bu eleştirilerin ardından üç farklı PvE görevi duyurdu fakat oyuncular 15$ olan içeriğin zaman ve para kaybı olacağını inandığı bu durumdan tekrar şikayetçi oldular.

Oyun hakkında bazı incelemeler yapıcı eleştiriler sunsa da eleştirilerin bir kısmının ana konusu Overwatch 2 değildi, kiminin konusu Activision ve Blizzard’ı Microsoft’un satın alması diğerlerinin ise eleştirilerinin ana konusu şirket içi söylentilerle ilgiliydi. Bu başlıklar oyun sektörü adına önemli olsa da bir oyun incelemesinde listelenmemelidir. Muhtemelen Valve ekibi oyun içeriği dışındaki incelemeleri oyunun sayfasından silecektir.

Steam’e giriş yaparak yeni kullanıcılara erişmeyi planlayan Blizzard’ın bu planı başarısız oldu. Oyun için büyük bir güncelleme olan Overwatch 2: İstilacı’nın çıkışıyla oyun içerisinde düzelmeler olacağına inanıyoruz.

Son olarak belirli satış mağazalarından NVIDIA GeForce RTX 40 serisi ekran kartlarından alırsanız Ultimate Battle Pass Paketi’ne ücretsiz olarak sahip olabileceğinizi unutmayın.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler