PlayStation 5 Slim bu yıl sonunda piyasaya sürülebilir

Microsoft ve Sony arasındaki anlaşmaya dair sürmekte olan davanın gidişatında her geçen gün farklı bir sürprizle karşılaşıyoruz. Microsoft ile FTC arasındaki dava sürecinde ortaya çıkan bazı yeni dokümanlarda Sony’nin bu yıl sonlarına doğru PlayStation 5 Slim modelini piyasaya sürebileceği belirtiliyor. Dokümandaki cümlenin Türkçe çevirisi tam olarak şöyle: “PlayStation da aynı şekilde daha ucuz bir Digital Edition modelini 399.99 dolara satıyor ve bu yıl sonlarına doğru aynı düşük fiyat çizgisinde bir PS5 Slim modelini piyasaya sürmeleri bekleniyor.”

Daha önce bazı söylentilerde konusu geçen bu yeni model için de o dönemlerde 2023 yılının sonlarına işaret edilmişti. Bu yeni modelin çıkarılabilir bir disk sürücüsü bulunacak ve böylece standart modele kıyasla fiyatı daha düşük tutulabilecek. Bu yeni modelin yıl sonuna kadar orijinal PlayStation 5’in yerini alması da beklentiler dahilinde.

Bu yıl sonunda PlayStation çizgisi değişebilir

Cihazın tam adının ne olacağı henüz tam netleşmiş değil, ancak dokümanda bahsedilene göre en yaygın beklenti konumunda PlayStation 5 Slim’i görüyoruz. Birkaç ay önce bazı kaynaklarda bu konsolun prototip fotoğraflarının belli kesimlerle paylaşıldığından bahsedilse de bu görsellerde karşılaşılan cihazların çok erken prototip aşamaları olması sebebiyle son ürünün neye benzeyeceği konusunda henüz net bir fikir yok. Prototipin amacı da çıkarılabilir disk sürücüsünü denemek olduğundan oldukça ilkel bir yapı ile sadece bu işlev üzerine yoğunlaşan bir prototip ortaya konduğu belirtiliyor.

Görünüşe göre bize yine 6-7 ay boyunca her türlü sürprize hazır olmak düşüyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler