Resident Evil 4 satışları, 5 milyonu geçti

Capcom, Resident Evil 4’ün yeniden yapımının 5 milyon satışa ulaştığını açıkladı. Bu, yalnızca iki günde 3 milyon satışa ulaştığı çılgın açılış haftasından sonra, ulaşılan bir başka hedef.

Daha da şaşırtıcı olanı, Resident Evil 4’ün bu rekora, ana seri olan kardeş Resident Evil: Village ile karşılaştırıldığında tam iki ay önce ulaşmış olması. Serideki en hızlı satan Resident Evil oyunu olarak rekorları kırmasına rağmen, Village’ın aynı sayıya ulaşması yaklaşık altı ay sürdü.

Capcom, bu zaferi “oyuncuların oyunu beğenmesinin yanı sıra, ilk oyundan bir DLC modu olan The Mercenaries’in piyasaya sürülmesine” bağlıyor.

Yazı sırasında henüz güncellenmemiş olsa da, bu dönüm noktası, Capcom’un platin oyunlar listesindeki sıralamasını yükselterek Monster Hunter Rise: Sunbreak ve Resident Evil 2 arasında 14 numaraya yerleştiriyor.

Orijinal Resident Evil 4, Dead Space, Gears of War ve hatta Uncharted serisi gibi oyunlara ilham veren üçüncü şahıs nişancı türünde neredeyse kutsal bir yere sahip demek yanlış olmaz. Resident Evil: Village, piyasaya sürüldüğünde oyuncular tarafından iyi bulunsa da, arkasında böyle bir miras yok.

Bu aynı zamanda belki de daha klasik bir Resident Evil deneyimi arzusuna işaret ediyor. Hem Village hem de selefi olan Biohazard birinci kişi bakış açısından oynanıyordu. Her ikisi de mükemmel bir şekilde satıldı, ancak Capcom’un yeniden yapımlarının popülaritesi, omuz üstü nostaljinin kalıcı gücünü gösteriyor.

Capcom, basın açıklamasını “son derece eğlenceli oyun deneyimleri yaratmak için sektör lideri oyun geliştirme yeteneklerinden yararlanmaya” devam etme taahhüdüyle bitirdi, ki bu da demek oluyor ki “efsanevi korku oyunları yapmaya devam edeceğiz.”

PAYLAŞ

İlgili İçerikler