Sea of Thieves’in 10. Sezonu Ekim ayına ertelendi

Popüler korsan oyunu Sea of Thieves’in geliştiricisi Rare, oyunun 10. Sezonunu geciktirme kararı aldıklarını duyurdu. Geliştiriciler bu kararın “oldukça önemli bir karar” olduğunu ve gecikmenin 10. sezon hedefleri için zaman gerektiğini belirtiyor.

Geliştiriciler, 10. sezonun ana özelliğinin uygulanmasının zor olduğunu ve gecikmenin sebeplerinden birinin bu olduğunu ifade ettiler.

Sonuç olarak 9. sezon beklenenden çok daha uzun sürecek. Bu süreçte Ağustos’ta ikinci bölümü ve Eylül’de finali yayınlanacak olan Legend of Monkey Island hikayesinin keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Aynı zamanda geliştirici ekip, 4 Ağustos’tan 7 Ağustos’a kadar Gold & Glory Hafta Sonu, Efsaneler Haftası’nın dönüşü; Eylül ayında da Topluluk Haftasonu gibi çeşitli canlı etkinliklerle oyuncuları Ekim ayına kadar meşgul etmeyi planlıyor.

11. sezonun ana özelliği ise 10. sezonun bir parçası olacak ve sezonun ikinci ayında yayınlanacak. Ayrıca geliştiriciler bu zamanı hilelerin önüne geçmek ve oyunun genel bütünlüğünü sağlamak için çeşitli güncellemeler üzerinde çalışacak.

Şu anda 9. sezonunun oynandığı Sea of Thieves’a PC, Xbox Series X|S, Xbox One ve Game Pass üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler