Stray, Ağustos ayında Xbox platformuna geliyor

BlueTwelve tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Annapurna Interactive tarafından yayınlanan Stray, yılın en ses getiren yapımlarından biri olmayı başarmıştı. Bir sokak kedisinin post-apokaliptik cyberpunk dünyadaki hayatta kalma mücadelesini konu alan oyun, bütün dünyayı bir süreliğine esir aldı desek yalan olmaz. 

Duygusal hikayesiyle özellikle hayvanseverleri en beklemedikleri anlarda vuran oyun, 10 Ağustos tarihinde Xbox platformuna geliyor. 2022 yılının zirve ismi Vampire Survivors’ın ardından hem incelemelerde hem oyuncuların puanlamalarında en yüksek puanları almayı başaran Stray, o dönemde aynı anda 62000 anlık oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Birçok dalda ödüle aday gösterilen ve bazılarını kazanmayı başaran yapım için henüz bir devam oyunu gelip gelmeyeceği belirsiz. 

Stray, bir oyun olmanın çok ötesine geçmişti

Bazı oyuncuların “hayvan sevgisini kolay yoldan kullanarak ticari başarı elde etmek” ile itham ettiği yapım, sadece bir oyun olmanın çok ötesinde birçok hayır kurumuyla da ortak çalışmalar yürütülerek sokak kedilerinin dünyanın dört bir yanında daha iyi şartlara kavuşturulmasında harika kampanyalar düzenlenmesine önayak olmuştu. Yayıncı Annapurna, geçtiğimiz sene Nebraska Humane Society, Gatos De Francisco, Stray Cat Relief Fund başta olmak üzere birçok yardım kuruluşuyla ortak çalışmalar yürüterek ulaştığı başarıyı taçlandırmıştı.

stray
Stray, Ağustos ayında Xbox platformuna geliyor 2

PAYLAŞ

İlgili İçerikler