Cities: Skylines 2, hareketli ajan limitini kaldıracak

Cities: Skylines 2 için birçok oyuncuyu sevindirecek bir haber geldi. Oyunda daha önce performans kaynaklı sebeplerden ötürü kullanılan “ajan limiti” artık kaldırılacak. Ajan limiti, şehir içerisinde aynı anda hareketli olarak bulunabilecek objelerin sayısını belirli bir seviyede kısıtlıyordu. Bunun sebebi ise bilgisayarların genel olarak sorun yaşamaması ve oyuncuların bir noktadan sonra donanım kaynaklı zorluklar sebebiyle oyundan soğumamasıydı.

Genel olarak donanımlar güçlendikçe bu limitin pratikteki uygulanma sebebi de giderek ortadan kayboluyor. Geliştirici Colossal Order, aynı zamanda oyunun simülasyon ve “rota bulma” performansının çok daha gelişmiş olmasından ötürü artık katı bir ajan limitine eskisi gibi gerek duymadıklarını belirtti. Ancak bu yine de her bilgisayarın geniş ve kalabalık şehirleri sorunsuz bir şekilde yürütebileceği anlamına gelmiyor.

Cities: Skylines 2
Cities: Skylines 2, hareketli ajan limitini kaldıracak 2

Cities: Skylines 2 işlemcilerinizi yakmaya geliyor

Önceden bu limit 65536 idi ve şehrinizde daha fazla insan bile olsa en fazla bu kadarını doğrudan görebiliyordunuz. Bu limit herhangi bir mod yoluyla da kaldırılamıyordu. Bir Reddit kullanıcısı, konuyla ilgili olarak hem eğlenceli hem de biraz tedirgin eden bir yorumda bulundu. Kullanıcı, “şimdi gerçek limitin ne olduğunu bilgisayarınız çöktüğünde veya işlemciniz yandığında anlayacaksınız.” diyerek aslında bu limitin kaldırılmasından kaynaklı olarak nadiren de olsa yaşanabilecek sorunlara dikkat çekti.

Cities: Skylines 2 şimdiye kadar takipçilerini mutlu etmeyi başaran bir grafik çizmeyi başardı. 24 Ekim tarihinde piyasaya çıkması beklenen oyunda özellikle bazı zekice yaşam kalitesi değişiklikleri yapılması bütün oyuncular tarafından takdir almayı başardı. İlk günden Xbox Game Pass’e gelecek olan oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler