Tekken 8’in yeni DLC ve 2024 planları duyuruldu

Efsane dövüş oyunu serisi Tekken 8’in, 2024’ün kalanında izleyeceği yol planı ve ikinci karakter DLC’si duyuruldu.

İkinci DLC karakteri ise fragmanının sonunda tanıtılan Lidia Sobieski. Lidia ile Tekken 7’nin 4. sezonunda tanışmıştık. Tekken evreninde Polonya Başbakanı olan karakter, bu yaz, Character Year 1 Pass sahipleri için erken erişimle piyasaya sürülecek.

Sonbaharda Eddy Gordo’yu içeren yepyeni bir hikaye de ücretsiz bir güncelleme olarak yayınlanacak. Henüz bu güncellemenin Eddy Gordo’yu gerektirip gerektirmediğini bilmiyoruz, zira kendisine karşı dövüş tekrarı modunda eğitim yapmak için bile karaktere sahip olmanız gerekiyor. Diğer eklemeler arasında ilkbaharda kapsamlı bir denge geçişi ve yaz aylarında yeni bir sahne olan Seaside Resort ve fotoğraf modu yer alıyor. Bandai Namco, Ghost vs. Ghost veya Online Practice gibi ek modların daha sonraki bir tarihte eklenmesinin planlandığını söyledi.

İlkbaharda olacak kapsamlı denge geçişi için ilk yama notları yayınlandı bile. Tam yama notlarına buradan bakabilirsiniz (İngilizcedir). Yamanın (Patch v1.04), 8 Mayıs TSİ 04:30 – 10:00 tarihlerinde tüm platformlarda yayınlanması bekleniyor.

Bu senenin Ocak ayında çıkan Tekken 8, piyasaya sürüldüğü ilk ayda iki milyondan fazla kopya satıp olumlu notlar almıştı. Ancak oyunun eleştirmen ve oyunculardaki ilk olumlu tepkileri, çıkış sonrası politikaları sebebiyle tamamen tersine döndü. Oyuna eklenen Tekken Shop, agresif mikro ödemeler ve Savaş Biletindeki özensiz yaklaşım sonucunda oyunun Steam’deki en son incelemeleri Oldukça Olumsuz oldu bile.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler