The Crew Motorfest geliştirmesi tamamlandı

Ubisoft geliştirmesi tamamlanan The Crew Motorfest oyununun “Gold” sürüme ulaşmasını kutluyor. Bu yıl piyasaya çıkması planlanan inanılmaz video oyunlarının sayısı hiç de azımsanacak ölçüde değil. Yılın bitmesine birkaç ayımız var ve takvim inanılmaz oyunlarla dolu görünüyor. Bu oyunlardan bazılarının Gold (Geliştirmesi Tamamlanmış) statüsüne ulaştığını öğrenmek, erteleme olmayacağını göz önüne aldığımızda, rahatlatıcı bir haber. The Crew Motorfest, Ubisoft’un seri üretime başlamak üzere tamamladığı son oyun oldu. Bugün The Crew Motorfest’in arkasındaki geliştiriciler, oyunlarının Gold sürümüne geldiğini açıkladılar.

The Crew’un güçlü bir takipçi kitlesi var. Ubisoft’un yarış oyunu serisi, oyuncuların gezmesi ve yarışması için devasa bir açık dünya ortamı ortaya çıkarıyor. Serinin bir sonraki oyunu önümüzdeki ay piyasaya sürüldüğünde bu seri toplam üç ana oyuna sahip olacak.

Olaylara daha çok girmeden önce, oyun geliştirmede Gold statüye geçmenin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız bazı şeyleri sizler için açıklığa kavuşturabiliriz. Esasen, bir geliştirme stüdyosu Gold statüsüne ulaşması, oyunun geliştirmesinin bitirildiği anlamına gelir. Bu noktada, geliştiriciler oyunun yayınlamak için hazır olduğunu düşünürler. Bu, stüdyonun oyunu seri üretime başlamak üzere ilerlemesine olanak tanır. Oyun diskleri, dünya çapındaki perakendecilere gönderilmeden önce ambalajlarıyla birlikte üretilir.

Elbette bu her zaman geliştiricilerin oyunla işlerinin bittiği anlamına gelmiyor. Genellikle oyun geliştiricilerinin gelecekteki bir güncelleme için oyun üzerinde biraz daha çalışmaya devam ettiklerini görüyoruz. Bu genellikle geliştiricilerin ek hataları gidermesine veya oyunu belirli platformlar için optimize etmesine olanak tanımak için yapılır. Burada durumun böyle olup olmadığını bilmiyoruz, ancak en azından The Crew Motorfest’in 14 Eylül 2023’te piyasaya sürüleceğini biliyoruz.

The Crew Motorfest, Hawaii adasından uyarlanmış Oahu’da gerçekleşecek. Oyuncular tropik bölgede araba kullanabilecek, bir uçakla hava yollarına çıkabilecek ve bir tekneyle okyanusa açılabilecekler. Belirtildiği gibi, Ubisoft için yakın zamanda Gold statüsüne ulaşan tek oyun bu değil. Geçtiğimiz günlerde Assassin’s Creed Mirage’de efsanevi Gold statüsüne ulaştı ve hatta başlangıçta beklenenden bir hafta önce piyasaya sürüleceği duyuruldu.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler