Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’un şampiyonu belli oldu!

PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası PROTALITY’nin, 2024 yılındaki ilk etkinliği Tulpar PROTALITY EMEA TOUR ile, Türkiye’de başlayıp Avrupa sahnesine taşınan PUBG PROTALITY Serisi’nin ilk EMEA şampiyonu olarak “winordie” takımı oldu!

Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’un toplamda 256 katılımcı takım arasından finale yükselen 16 takım arasında gerçekleşen kıyasıya mücadele sonunda EMEA’nın şampiyonu belli oldu. Tulpar Notebook’un ana sponsor olduğu turnuvanın birincisi olan “winordie” 2.500 USD değerindeki para ödülünün yanı sıra, 15 Mart’ta başlayacak PUBG EMEA Championship Spring 2024’ün Playoff aşamasına katılım şansı veren Wildcard hakkının sahibi oldu. İkinci olan ve 1.500 USD değerindeki para ödülünün sahibi olan NAVI’nin zaten katılım hakkına sahip olması sebebiyle, üçüncü sıradaki Young Danes takımı Wildcard hakkııyla birlikte 15 Mart, saat 20:00’da başlayacak olan Playoff aşamasına giden ikinci takım oldu.

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve çevre birimi ürünleri alanında faaliyet gösteren Monster Notebook, global markası Tulpar’la PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası PROTALITY’nin global ana sponsoru oldu. eSports360 tarafından hazırlanan ve 5. yılında da büyümeye devam eden PROTALITY, mücadeleyi bir üst seviyeye taşıdığı Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’da tüm EMEA bölgesinin en iyi iki takımını belirledi.

21-22-23-24-25 Şubat tarihlerinde 256 takımın 16 farklı Açık Eleme lobisinde birbirleriyle eşleşmesiyle başlayan turnuva heyecan verici maçlara sahne oldu. Açık Elemelerin Ro16 aşamasında, en iyi 7 takım Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Üst Grup aşamasına geçti ve burada davetli 9 takımla karşılaştı. Ro16 aşamasında sıradaki 8 takım Alt Grup’a gitti. Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Üst Grup maçlarının ardından ilk 8’e giremeyerek Büyük Final’e kalamayan takımlar, Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Alt Grup maçlarında son kez şanslarını denedi. Alt Grup maçlarında ilk 8’e girmeyi başaran takımların da dahil olması ile birlikte Büyük Final gerçekleştirildi.

Tulpar Notebook’un ana sponsor olduğu turnuvada 8.000$’lık ödül havuzu ilk 8 takım arasında aşağıdaki şekilde paylaştırıldı:

  • winordie – 2.500 USD
  • NAVI – 1.500 USD
  • Young Danes – 1.000 USD
  • Entropiq – 800 USD
  • Acend Club – 700 USD
  • MadBulls – 600 USD
  • FaZe Clan – 500 USD
  • FUT Esports – 400 USD

Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Üst Grup maçları ile birlikte İngilizce olarak PUBG Battlegrounds ve Türkçe olarak PUBG Battlegrounds TR kanallarından gerçekleştirilen canlı yayınlar aracılığıyla izleyicileriyle buluşturdu. Sunumun İngilizce kısmında Mark “MarkPowerCasts” Power, Samuel ‘fALECX’ Klefe, Rick ‘Saga_Uk’ Sharples, Darren ‘GibsonCasts’ Gibson yer alırken, Türkçe sunumda Arda “Tropik” Bayram, Buğrahan “Wreckage” Şevke, Mustafa “Fanius” Gültekin, Oğuzhan “Canalem” Can, Timur “Timurlengx” Günay ve Utku “Utimikk” Taşyürek yer aldı.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler