Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar

6 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Xbox Partner Preview etkinliğinde uzun zamandır beklenen yapımlar gösterildi. Toplam on dört adet oyun gösterilen etkinlik yarım saat sürdü. Gelin etkinlikte gösterilen oyunlara beraber bakalım.

Unknown 9: Awakening

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 15

Bandai Namco ve Reflector Entertainment tarafından geliştirilen yapım ilk olarak 27 Ağustos 2020 yılında sinematik bir fragman ile duyurulmuştu. Uzun süre sonra sessizliğini bozan Unknown 9: Awakening, etkinlikte çeşitli sekanslardan oluşan bir oynanış fragmanını bizlere gösterdi. Aksiyon macera türündeki yapımda karakterimiz Fold adında gizli bir boyuta girebilme yeteneğine sahip. Bu yeteneği ile tehlikeli ve gizemli bir topluluğa karşı savaş vererek onları alt etmeye çalışıyor. Ana karakterin yüz modeli ise çok tanıdık biri. Oyundaki karakterimizi Netflix’in The Witcher dizisinden bildiğimiz Anya Chalotra (Yennefer) canlandırıyor.

2024 Yazında yayınlanması planlanan yapım PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4|5  için çıkacak.

Sleight of Hand

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 16

RiffRaff Games tarafından geliştirilen üçüncü şahıs kamera açısına sahip polisiye gizlilik simulasyonu olarak tanımlanan Sleight of Hand etkinliğin ilginç yapımlarından biriydi. Yapımda eski cadılar meclisinin izini süren bir dedektifi oynuyoruz. Sıradan polisiye gizlilik oyunlarından ayıran en önemli özelliği karakterimizin kullandığı farklı özellikteki kartların olması. Bu kartları düşmanlarımıza karşı farklı stratejiler ile yaklaşmak için kullanacağız gibi görünüyor.

Xbox Series X|S ve PC için çıkacak olan yapım ilk günden Game Pass kütüphanesine de katılacak. 

The Alters

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 17

This War of Mine ve Frostpunk’ın yaratıcıları olan 11 Bit Studios’un yeni oyunu The Alters’dan detaylı bir fragman gösterildi. 

Oyunda düşman bir gezegene zorunlu iniş yapan ve bu inişten sağ kurtulan bir madenciyi oynuyoruz. İsmi Jan Dolski olan karakterimiz ile mobil bir üssü idare etmesi gerekiyor. Ayrıca bu gezegende bulunan ilginç bir madde olan Rapidium’u ve gemideki kuantum bilgisayarları kullanarak karakterimizin alternatif versiyonlarını yaratabiliyoruz. Bunlara Alter deniyor. 

Alterlar karakterimizin hayatındaki önemli anların değişmesi ile oluşan birbirinden farklı özelliklere sahip klonlar. Örneğin karakterimiz üniversite okumasaydı belkide bir çiftçi olacaktı. Alterların kendine has özellikleri ve duygusal yapıları bulunuyor. Bu yüzden onlar ile iletişim kurarken de dikkatli olmamız ve onların arasındaki uyumu sürekli dengede tutmamız gerekiyor.

2024 yılında oyuncular ile buluşması beklenen The Alters; PC, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için çıkacak.

Creatures of Ava

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 18

Inverge Studios tarafından geliştirilen ve 11 Bit Studios’un yayıncılığını üstlendiği Creatures of Ava da 22 yaşındaki bir doğa kaşifi olan Vic ile oynuyoruz. Ava gezegeninde Withering isimli enfeksiyona karşı savaşıp yerli halkı bu durumdan kurtarmamız gerekiyor. Ayrıca yirmiden fazla vahşi hayvanı da evcilleştirebiliyoruz.

2024 yılı içerisinde yayınlanması planlanan Creatures of Ava, PC ve Xbox Series X|S için çıkacak. Ayrıca ilk günden Game Pass kütüphanesine de eklenecek.

Roblox Griefville X Chucky

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 19

Griefville: Survive the Nightmare, Roblox’un korku oyunu DLC’si olarak gelen içerikte Chucky ile oynayabiliyoruz. İsterseniz kurban olup Chucky’den kaçın, isterseniz de Chucky olup sizden kaçan kurbanları tek tek yakalayın. 

Griefville: Survive the Nightmare;  Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için şu an oynamaya açılmış durumda.

The Sinking City 2

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 20

Frogwares tarafından geliştirilen The Sinking City’nin devam oyunu The Sinking City 2 sinematik bir fragman ile duyuruldu. İlk oyunda yayıncı ve geliştirici arasında bulunan anlaşmazlık uzun bir süre yaşanmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu sorunun çözülmesi üzerine ilk oyuna da güncelleme gelmişti. Şimdi ise devam oyunu duyuruldu.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen yapım Lovecraft korku temasına sahip gizem dolu bir aksiyon oyunu olarak geliyor. Arkham şehrini keşfederken bir yandan hayatta kalmamız gerekiyor. Oyun içerisinde birçok bulmaca, birbirinden farklı yaratıklar, gizli hazineler ve etrafa saçılmış çözülmeyi bekleyen gizemler bulunuyor.

The Sinking City 2 oyuncular ile 2025 yılında buluşmaya hazırlanıyor ve PC, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için geliyor.

Final Fantasy XIV Online

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 21

Square Enix’in 2013 yılında çıkardığı Final Fantasy XIV Online bu sefer Xbox oyuncuları ile buluşuyor. Xbox Series X|S için 21 Mart tarihinde tam sürüm olarak gelecek olan yapım şu an açık beta olarak oynanabilir durumda.

Microsoft, Game Pass Ultimate aboneleri için 21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında Final Fantas XIV Online’ın başlangıç sürümünü ek ücret ödemeden alma imkanı sunuyor. Ancak birçok şey de bu paket içerisinde kısıtlanmış durumda. 1 aylık süresi bulunan bu paketin süresi dolduğunda ise oyun içi aylık abonelik sistemine katılmanız gerekiyor, yoksa oynamaya devam edemiyorsunuz.

S.T.A.L.K.E.R. Legends Of The Zone Trilogy

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 22

GCG Game World tarafından geliştirilen Stalker oyunları görsel iyileştirmeler yapılarak ve aslına sadık kalınarak Xbox konsolları ile buluşuyor. Paketin içerisinde Shadow of Chernobyl, Clear Sky ve Call of Pripyat oyunları bulunuyor.

Fiyatı ₺699 olan S.T.A.L.K.E.R. Legends of the Zone Trilogy oyunlarından bir tanesini almak isteyen oyuncular için ise oyunların tek fiyatı ₺349. Şu an erişime açık olan paketi Xbox mağazasından satın alabilirsiniz.

Monster Jam Showdown

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 23

Devasa canavar kamyonlar ile yarıştığımız Monster Jam Showdown etkinlikte duyurulan bir başka yapım oldu. Birbirinden farklı arazi yarışları ve serbest şekilde özel hareketler yapabileceğin arenaların bulunduğu yapım canavar kamyon severler için güzel bir oynanış sunacak gibi görünüyor.

Monster Jam Showdown; Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4|5, PC ve Nintendo Switch için 2024 yılı içerisinde gelmesi bekleniyor.

Persona 3 Reload: Expansion Pass

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 24

Atlus tarafından geliştirilen Persone 3 Reload için yeni ek paketinden bir fragman gösterildi. Paket içerisinde yeni kostümler, yeni müzikler, yeni bölüm ve genişletilmiş bir hikaye içeriği bulunacak. 

Üç parça halinde gelecek olan Expansion Pass’in ilk parçası 12 Mart tarihinde gelirken, Persona 5 Royal EX BGM set, Persona 4 Golden EX BGM Set içerikleri bulunuyor. İkinci parça Mayıs ayında geliyor ve içeriğinde Velvet Costume & BGM Set bulunuyor. Üçüncü ve son parça ise Eylül ayında geliyor ve içerisinde Episode Aigis -The Answer- içeriği bulunuyor.

The First Berserker Khazan

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 25

İlginç sanat tasarımı ile dikkat çeken Souls-like oyunu The First Berserker Khazan Neople, Nexon işbirliği ile geliyor. 

Fragmanda birbirinden farklı mekanlar, düşmanlar ve silah tasarımları gösterildi. Ayrıca gösterilen bir boss savaşında doğru anda savunma yaparak düşmanı savuşturmanın yani parry’nin de önemli olduğunu görebiliyoruz. Oynanış kısmı ve bölüm tasarımları da çeşitli görünüyor.

The First Berserker Khazan Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve PC için geliyor.

Tales of Kenzera: ZAU

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 26

Surgent Studios tarafından geliştirilen ve Electronic Arts’ın yayıncılığını üstlendiği Tales of Kenzera: ZAU’dan yeni oynanış görüntüleri gösterildi. Oyun içerisindeki birbirinden farklı mekanlar, mekanlar içerisinde bulunan zorlayıcı parkurlar ve bulmacaların yanı sıra düşmanlar ile savaştığımız anlardan sahnelerde gördük. 

2 boyutlu Metroidvania türündeki Tales of Kenzera: ZAU 23 Nisan tarihinde Xbox Series X|S, PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC platformları için geliyor.

Frostpunk 2

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 27

11 Bit Studios tarafından geliştirilen ve uzun süredir çıkması beklenen Frostpunk 2 oyunundan yeni bir fragman geldi.

Şehir kurma ve hayatta kalma türündeki yapım devasa olan kar fırtınası sonucu tüm dünyanın bir buz parçasına dönüşmesinin 30 yıl sonrasında geçiyor. Şehri geliştirmek ve hayatta kalmak için yapacağımız seçimler, yaşam ile ölüm arasındaki kaderimizi belirleyecek.

25 temmuz 2024 tarihinde gelecek olan Frostpunk 2; Xbox Series X|S , PlayStation 5 ve PC platformlarına çıkacak.

Kunitsu – Gami: Path of the Goddess

Wallbang Gaming Network
Xbox Partner Preview Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 28

Capcom tarafından geliştirilen yapım bol bol Japon esintisi taşıyan tek oyunculu bir aksiyon strateji oyunu. Gündüzleri köyümüzü geliştirip geceleri ise köye saldıran canavarlara karşı savaştığımız yapımda Japon mitolojisinden canavarlar da görüyoruz.

Kunitsu – Gami: Path of the Goddess 2024 yılı içerisinde Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve PC için geliyor.

Etkinlikte gösterilen oyunların tamamını sizler için sıraladık. Eğer etkinliği izlemek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler