XDefiant sertifika alamadığı için ertelendi

Ubisoft’un yakında çıkacak olan nişancı oyunu XDefiant, sertifikasyondan geçemediği için ertelendi. Ubisoft’tan gelen son güncelleme oyunun PlayStation ve Xbox gibi konsol şirketleri tarafından sertifika için sunulan süreci ayrıntılı olarak açıklıyor. Bu şirketler oynanışı etkileyebilecek işlevsel hataları kontrol etmiyor ancak Ubisoft’un “birinci tarafların kendi platformlarındaki oyunlardan beklediği sistemler ve genel deneyimle ilgili” başlığındaki uyumluluk hataları olarak adlandırılan hatalar bütününe dikkat ediyorlar.

XDefiant’ta bu uyumluluk hataları incelemesinden sonra sertifikasyonu geçemedi ve bu nedenle Ubisoft oyunu bilinmeyen bir çıkış tarihine ertelendi. Oyunun baş yapımcısı Mark Rubin, “Temmuz sonunda süreci başlattık ve ağustos ortasında ilk sonuçlarımızı aldık. Ne yazık ki sonuçlar  olumsuzdu. O zaman anladık ki uyumlulukla ilgili beklediğimizden daha fazla işimiz var” diyor.

Rubin, XDefiant’ın sertifikasyondan geçtiğini varsayarak oyunu ağustos ayının sonunda piyasa süreceklerini ancak geçemedikleri için stüdyonun oyuna geri dönüp sertifikasyondan geçememesine neden olan şeyleri düzeltmesi gerektiklerini söylüyor. Oyunun bundan sonrası için iki senaryosu bulunuyor.

Bunlardan ilki Ubisoft’un XDefiant’ı tekrardan sertifikasyon için yeniden sunması ve düzgün bir şekilde sertifikalarını alarak eylül ayının sonuna kadar piyasaya sürmesi. Diğer seçenek ise oyunun şartlı geçiş alması ve çıkış yaptıktan sonra uyumluluğu sağlamak için ek düzeltmeler içeren 1. gün yaması yayınlaması.

XDefiant, 6v6 oynanabilecek ve yok etme, koruma ve alan koruma gibi modlara sahip olan ücretsiz bir FPS oyunu olarak çıkış yapacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler