Yeni açık dünya Need for Speed oyunu yolda

Electronic Arts çatısı altında bulunan Criterion, Need for Speed Unbound‘dan sonra yeni NfS’nin yapımına başlamış görünüyor. Şirketin, yayınladığı iş duyurusu, direkt olarak oyunun ismini vermese de, geçmiş oyunlarından noktaları birleştirmek kolay. Criterion’un en son yayınladığı iş duyurusu, “Need for Speed markasını bir sonraki seviyeye taşıyacak” bir World Artist arandığı bilgisi mevcut.

İş duyurusunda, “Battlefield, Star Wars Battlefront ve Burnout gibi sevilen seriler üzerinde çalışmış olmanın gururlu geçmişi ile, Need For Speed franchise’ı bir sonraki seviyeye taşımak için yarış türünün geleneklerine meydan okuyoruz.”, “Oyuncuya hızlı, içgüdüsel ve özgün bir deneyim sunan açık bir dünya yaratmaya yönelik yeni ve heyecan verici çabamızda bize yardımcı olacak deneyimli bir World Artist arıyoruz.” gibi ifadeler bulunuyor.

İş duyurusunda başka bir bilgi olmamasına karşın, aranan özellikler arasında mimari, şehir planlama ve görsel dizayn konusunda deneyim bulunuyor. Bir Need for Speed oyunu için çok doğal bir talep. Şu aşamada oyunun geri kalan özellikleri ile ilgili bir bilgi yoksa da, yapımcının iş gücünün bir kısmını mevcut oyun Unbound’u desteklemeye, bir kısmını da yeni oyunu geliştirmeye odaklamış olması muhtemel.

Serinin son oyunu Need for Speed Unbound, yakın zamanda Game Pass (ve EA Play) kütüphanesine eklenmiş ve Volume 3 güncellemesi ile, sevenlerine Speed Pass’i tanıtmıştı.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler