EA Sports FC için çıkış tarihi sızdırıldı

Son 2 yıldır birbirinden isabetli sızıntılarla oyuncuların gündeminde adını iyiden iyiye duyuran billbil-kun, bu kez EA Sports FC’nin 29 Eylül 2023 tarihinde oyuncularla buluşacağını belirtti. Oyunun Standart sürümünün yanı sıra Ultimate sürümü de bulunacak. Bu durum daha önceki FIFA markalı oyunlarla aynı sistemde ilerliyor gibi görünüyor. Erken erişim süreci de ayrıca oyunculara sunulacak.

FIFA markalandırmasının olmaması dışında burada dikkat çeken bir fark ise daha önce FIFA 23 Ultimate Edition ile oyuncuların edindiği 3 günlük erken erişime kıyasla EA Sports FC 24’ün Ultimate sürüm ile 1 haftalık erken erişim hakkı sunması. 2023 yılının erken aşamalarında Electronic Arts tarafından gelen haberlerde oyunun yaz aylarında daha net şekilde duyurulacağı ifade edilmişti.

EA Sports FC kadın futbolcuları da bulunduracak

Öte yandan kadın futbolu da unutulmuyor. EA Sports FC Ultimate Team, ilk kez bu oyunda göreceğimiz üzere kadın futbolcuları da bulunduracak. Her ne kadar son dönemlerdeki FIFA oyunlarında ve son olarak FIFA 23’te kadın futbolu ile ilgili içerikler gördüysek de Ultimate Team modunda kadın futbolcuları ilk kez görüyor olacağız. FIFA’da bulunan Pro Clubs modunda ise her oyuncunun takımdaki farklı bir oyuncunun kontrolünü aldığını ve bu mod dahilinde hem erkek hem kadın oyuncuların oyunda bulunabildiğini hatırlıyoruz, ancak buna müsaade eden tek mod bu. 

EA Sports FC, yayıncının FIFA ile olan anlaşması bittikten sonra piyasaya süreceği ilk futbol oyunu olacak. Ancak bu durum FIFA markalı oyunların sona ermesi olarak yorumlanmaktan çok uzak. FIFA başkanı Gianni Infantino, yeni FIFA oyunlarının çok iyi olacağını bu yılın başlarında söylemişti.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler