Assassin’s Creed serisi için tam 11 yeni oyun geliyor

Oyun dünyasının en etkileyici serilerinden biri olan Assassin’s Creed için Ubisoft tarafından halihazırda toplam 11 adet yeni oyun geliştiriliyor. Bu oyunların bir kısmı aktif olarak geliştirme aşamasındayken bazıları henüz konsept ve planlama aşamasında. 11 oyunluk listeye son katılan isim ise Assassin’s Creed Black Flag Remake oldu.

Ubisoft geçtiğimiz iki yıllık sürede oldukça zor zamanlar geçiriyor, ancak tüm yaşanan zorluklara rağmen bu seriyi adeta kendi canlarını korur gibi koruyorlar. Gelen yeni raporla birlikte son halini alan yeni oyun listesinde 4 oyunun adı netleşmişken yedi oyun halen kod adlarıyla anılıyor. Bunların bazıları geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen bir tanıtım etkinliğiyle gördüğümüz Red, Hexe ve Jade adlı oyunlar. Öte yandan listede çıkış tarihi olarak 12 Ekim 2023’ün işaret edildiği Mirage ve 2023 yılında çıkacağı belirtilen Nexus gibi yapımlar da var. 

Assassin's Creed
Assassin's Creed serisi için tam 11 yeni oyun geliyor 2

Bir de konsept ve planlama aşamasında olan oyunlara göz atmak gerek. Şimdilik yalnızca Ubisoft’un farklı stüdyoları tarafından ortaya atılmış fikirler olan üç oyun mevcut. İlk olarak Ubisoft Sofia tarafından ortaya konan Project Nebula karşımıza çıkıyor. Bu oyunda Hindistan, Aztek İmparatorluğu ve Akdeniz temaları bulunuyor. Ubisoft Chengdu ise Project Raid adlı 4 oyunculu co-op PvE türünde bir oyun konsepti ortaya koymuş durumda. Bu oyunda karakterler daha önce Assassin’s Creed evreninden tanıdığımız isimler olacak. Son olarak Ubisoft Annecy ise Project Echoes adında Ubisoft Scalar teknolojisini kullanan çok oyunculu bir oyun ile listeyi tamamlıyor.

2030’a kadar her yer komple Assassin’s Creed

Çıkış tarihleri için yukarıda bahsettiğimiz iki oyun dışında Jade için 2023, Red için 2024 ve Hexe ile Invictus için 2025/26 beklentisi var. Kalan isimler için ise henüz çıkış tarihi beklentisi yaratmak için çok erken bir dönemdeyiz. Nebula, Raid, Echoes, Nexus 2 ve Black Flag Remake uzun süre ekranlarımızda olmayacağı kesin olan yapımlar. Bu konuyla ilgili olarak yıl sonuna doğru en azından bir durum güncellemesi görmemiz muhtemel. Ancak asıl soru şu ki, 11 tane eş zamanlı yapımın altından zor zamanlar geçiren Ubisoft nasıl kalkacak? Umarız herkes için en olumlu senaryo gerçekleşir ve hem oyuncular istediklerini alabilir, hem de Ubisoft buradan elde edeceği kazançla daha uzun süre bizlere harika oyunlar sunmaya devam edebilir.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler