Call of Duty: Modern Warfare 3 İçin Zombiler Kesinleşti

Call of Duty: Modern Warfare 3 görünüşe göre Modern Warfare formülünü biraz sarsacak. Modern Warfare serisi her zaman bir şekilde gerçekçiliğe bağlı kalmaya çalışılmış ve çok taktiksel bir havaya sahipken, Black Ops gibi diğer seriler zombiler gibi şeylerle gerçeküstüne eğilmiştir. Bu yüzden Modern Warfare’in co-op modları her zaman zombiler yerine Spec Ops olmuştur. Bu durum orijinal üçleme özelinde işe yaramıştı, ancak son iki Modern Warfare oyunundaki Spec Ops modları inanılmaz derecede cansızdı ve hayranların eski oyunlarda sevdiği modu bulamadıklarını anlayabiliyorduk.

Call of Duty: Modern Warfare 3 için ilk defa bir Zombi modu onaylandığına göre Sledgehammer Games bu sefer Spec Ops modundan vazgeçmeyi tercih ediyor gibi görünüyor. Modla ilgili ayrıntılar çok az, ancak “bugüne kadarki en büyük Zombi modu” olacağı doğrulandı ve bu oldukça önemli bir gelişme. Zombi modunu Vanguard’da da olduğu gibi Treyarch’ın önderliğinde olacağına inanılıyor. Bunun ötesinde, Call of Duty: Modern Warfare 3’ün senaryosunda yeni “açık savaş” görevleri olacağı da belirtildi. Verdansk’ın daha önceki bir Modern Warfare 3 fragmanında görüldüğü göz önüne alındığında, Sledgehammer Games’in senaryo içinde yarı açık dünya oynanışına izin vermek için Warzone haritasının revize edilmiş bir versiyonunu kullanması oldukça olası.

Activision ayrıca Modern Warfare oyunlarını arka arkaya çıkarma planlarının bir süredir devam ettiğini, “Arka arkaya Modern Warfare oyunları sunma vizyonumuz yıllardır devam ediyor. Modern Warfare II ve Modern Warfare III’ün geliştirilme sürecinin başından itibaren Sledgehammer Games, Modern Warfare serisinde hem ikonik kahramanların hem de kötü adamların geri döndüğü, gişe rekorları kıran bir devam oyunu yaratmak için Infinity Ward ile yakın işbirliği içinde çalıştı.” açıklamasıyla belirtti.

Call of Duty: Modern Warfare 3 10 Kasım’da Xbox, PlayStation ve PC için piyasaya sürülecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler