Call of Duty: Warzone 2 nükleer alarm veriyor

Call of Duty’nin taktik nükleer saldırısına erişmek oyuncular için oldukça büyük bir gurur kaynağı. 2009’daki Modern Warfare 2’de nükleer saldırı, hepimizin bildiği üzere hiç ölmeden 25 kişiyi öldürerek erişebileceğiniz bir “nimet” idi. Nükleer saldırıyı yaptığınızda maçı doğrudan kazanıyordunuz. Oyuncuların, Infinity Ward’un nükleer saldırı sistemini Warzone 2 için nasıl geri getirdiğini anlamaları bir haftayı bile bulmadı. Bu kez 25 kişiyi öldürmek yerine nükleer saldırı görevini başlatmak için beş maç üst üste kazanmanız gerekli.

Ancak son gelen haberlerle birlikte Warzone 2 Sezon 3’ün sonu ve yaklaşan 4. sezon için bir kutlama yapmak adına Activision, nükleer saldırı görevi için söz konusu olan “kazanma serisi” gereksinimini geçici olarak kaldırdı ve Warzone 2 oyuncularına nükleer saldırıya erişim şansı sundu.

Yine de gelecek hafta her maçın bir mantar bulutuyla sonlanmasını beklemeyin. Nükleer saldırı görevine erişim sahibi olsanız da bombayı bir araya getirmek için halen diğer oyuncularla mücadele etmek zorundasınız. Nükleer saldırıya ulaşmak için yapmanız gereken görev listesi “Şampiyonlar Görevi” olarak adlandırılıyor ve harita üzerinde bombanın parçalarını toplamanızı gerektiriyor. Bombanın bir parçasını taşımaya başladığınızda herkesin görebileceği şekilde haritada canlı olarak ortaya çıkıyorsunuz ve bu durum tahmin edebileceğiniz üzere parçaların üçünü de başkası onları sizden çalmadan tutmanızın oldukça zor olduğu anlamına geliyor.

Öte yandan bu durumun Warzone’da yaratabileceği olası kaosun dışında Şampiyonlar Görevi’ni “bileğinin hakkıyla” tamamlayan bazı oyuncular, nükleer saldırı için alınan özel ödüllerin (operatör kostümü, çağrı kartı, hareketli amblem) herkese dağıtılabilecek olmasından biraz rahatsızlar. Açıkçası çok da haksız sayılmazlar, çünkü gerçekten fazlasıyla zor bir görevi başarmış olmanın gururunu temsil eden bu ödüller şimdi herkes tarafından çok daha kolay bir şekilde alınabilecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler