Diablo 4, Blizzard’ın en hızlı satan oyunu oldu

Activision Blizzard, Diablo 4’ün Blizzard tarihindeki en hızlı satan oyunu olduğunu iddia ediyor. Bu iddia, oyunun hem konsolda hem PC platformunda rekor seviyelerde gezen lansman öncesi birim satışlarına dayanıyor. Diablo 4, bugün itibariyle resmi olarak PC, PlayStation 4/5, Xbox Series X/S ve Xbox One için çıkış yaptı ancak Deluxe Edition veya Ultimate Edition sürümlerine sahip olan oyunculara, 1 Haziran tarihinde erken erişim fırsatı sunuldu. 

Blizzard, oyun için satış rakamlarını açıklamadı ancak erken erişim döneminde 93 milyon saatin (10.000 yıldan fazla) üzerinde oyun süresinin kaydedildiğini söyledi. Blizzard başkanı Mike Ybarra, “Blizzard olarak vizyonumuz, herkesin paylaşabileceği efsanevi deneyimler yaratmaktır ve Diablo IV, bu vizyonun başarılı bir şekilde gerçekleştiği yapım oldu. Son derece özelleştirilebilir oynanış, sürükleyici hikaye anlatımı ve dünyayla nasıl etkileşime gireceğinize dair birçok seçenek ile birlikte Diablo evreninin ustalıkla hazırlanmış bir örneği.” açıklamasını yaptı. 

Diablo IV, tüm platformlarda çapraz oynama ve ilerleme desteğine sahip olmanın yanı sıra konsollarda dört oyuncuya kadar eşli oynanışı da destekliyor. 

PAYLAŞ

İlgili İçerikler